Българинът Александър Везенков и неговият Олимпиакос победиха Панатинайкос с 81:65 (22:19, 13:21, 29:10, 17:15) на полуфиналите в турнира за Купата на Гърция по баскетбол за мъже. Съперник на гранда от Пирея в битката за трофея тази вечер в Ираклион ще бъде тимът на Перистери, който в другия полуфинал отстрани АЕК със 77:65 (24:21, 10:18, 19:14, 24:12).

Везенков бе най-резултатен за успеха и завърши с "дабъл-дабъл" от 24 точки и 10 борби. За 33 минути на терена националът добави 4 асистенции и 2 откраднати топки.

Костас Папаниколау допринесе с 15 точки и 3 борби за Олимпиакос, а за Панатинайкос Парис Лий се отчете със 17 точки, 4 борби и 5 асистенции.

Баскетболистите на Олимпиакос започнаха по-добре двубоя и дръпнаха с 3 точки след 10 минути игра, а до почивката Панатинайкос обърна до 40:35 в своя полза. Категорична трета част за Александър Везенков и съотборниците му им донесе аванс от 64:50 преди заключителния период и до края Олимпиакос не изпусна водачеството.