Медиите в Каталуня продължават да твърдят, че Реал победи Барселона заради съдията на мача Ернандес Ернандес.

Ето какво пише в две от водещите издания:

SPORT.ES:

Това, което се случи със Серхио Рамос, е позор. Защитникът на Реал в четири епизода заслужаваше червен картон, но реферът Ернандес Ернандес три пъти го пожали. Негово отстраняване в 23-ата минута, можеше да има пагубен ефект за гостите. Тогава Барселона поиска и дузпа. 10 минути по-късно, вече с жълт картон, беше пожален за обиди, а после се опита да скъса фланелката на Суарес. Дразнещо е, когато съдията реши "Ел Класико", дори и когато взима такива решения, за да не развали мача. Това може да натежи много и ето, че се случи...

EL MUNDO DEPORTIVO:

Зидан изведе отбора си на терена с повишено внимание - не позволявайте ново 0:4, което неотдавна светеше на таблото на "Сантяго Бернабеу". Реал започна мача пределно концентрирано. Имаше борба за всяка топка, сериозна тактическа битка от първия съдийски сигнал. Щеше именно това да се помни от това дерби, ако реферът Ернандес Ернандес не беше решил да се превърне в "героя" на срещата.