Барселона се класира на 1/4 финалите в турнира за Купата на Краля, след като "каталунците" стигнаха до успех с 3:1 в реванша срещу Атлетик (Билбао).

Както и в първата среща преди седмица на "Сан Мамес", така и тази предложи достатъчно емоции, адреналин, и разбира се, футболно качество на зрителите пред екрана и тези на трибуните.

Още в първата минута Лионел Меси се отскубна на скорост от защитата на "баските", но защитник на гостите го повали и предотврати опасност пред вратата на Ираисос.

Вижте по минути триумфа на Барселона над Атлетик (Билбао)

"Каталунците" са на ръба от отпадане за Купата на Краля след загуба с 1:2 в първия мач

След първоначалния устрем на домакините играчите на Атлетик постепенно изнесоха играта в средата на терена, а защитата на Ернесто Валверде бе изтеглена далеч пред наказателното поле, поради което играчите на "блаугранас" често изпадаха в засада.

Такава обаче нямаше в 26-та минута, когато Андрес Иниеста с професорски пас изведе Неймар зад защитата, който пусна в наказателното поле към Луис Суарес, а последният без проблем от няколко метра реализира, но голът бе отменен заради засада на бразилеца. Уви, повторенията бяха категорични, че страничният рефер е в огоромна грешка.

Отмененият гол повлия като допинг на играчите на Луис Енрике, които вдигнаха оборотите, докато противникът прие играта в своята половина и логично "баските" не стигнаха до удар в очертанията на Силесен през първото полувреме.

Снимка 272501

В 35-та минута натискът на "каталунците" даде желания резултат!

Отлична атака премина през крайния бранител Жорди Алба, който центрира от левия фланг към Суарес, който с красив диагонален удар от воле в наказателното поле прати топката в мрежата на Ираисос - 1:0 за Барселона! Резултат, при който двата отбора се оттеглиха на почивка.

Второто полувреме започна ударно! Неймар проби отляво в наказателното поле, но бе повален на земята. Съдията бе категоричен - дузпа! Зад топката застана потърпевшият бразилец, който се разписа за 2:0!

Попадението преполагаше по-спокойна игра от формацията на Луис Енрике, но се получи точното обратното. "Баските" върнаха един гол, с който изравниха общия резултат.

Саборит бе точен с глава, възползвайки се от центриране на Елустондо от десния фланг.

Снимка 272496

Източник: marca.com

Голът обърка домакините за момент, които все пак постепенно отново успяха да наложат доминация и започнаха да редят опасни атаки, довели до няколко опасности пред вратата на Ираисос.

Първо защитник на Билбао изчисти топката пред погледа на чакащия на празна врата Луис Суарес, а удар на Неймар от дъгата на наказателното поле бе отразен без проблем от вратаря на "баските".

И разбира се, когато нещата са на кантар,  в повечето случаи на преден план на сцената излиза Лионел Меси. Така беше и в 78-та минута, когато аржентинецът хвърли в екстаз привържениците на "Камп Ноу" след отлично изпълнен пряко свободен удар - 3:1!

Гостите мигновено потърсиха промяна, съсредоточавайки всички в атака, но важният втори гол във вратата на Силесен не падна.

Вместо това Луис Суарес, резервата Денис Суарес и Неймар имаха възможности да вкарат четвърто попадение за Барселона, но пропуснаха от изгодни позиции.

В крайна сметка "каталунците" продължават на 1/4 финалите в турнира с общ резултат 4:3 след двете срещи.