Съперникът на Лудогорец в третия предварителен кръг на Шампионската лига Цървена звезда стартира с издънка защитата на титлата си в Сърбия.

Звезда завърши 2:2 у дома срещу Напредак (Крушевац), като успя да заличи изоставане от два чисти гола. Гостите нанесоха своя удар в края на първото и началото на второто полувреме. Марко Гобелич откри в 42-ата, а Алекс Вуканович в 47-ата удвои. Звезда успя да върне бързо едно попадение в 60-ата чрез Сърджан Плавшич.

Десет минути преди края Предраг Сикимич донесе точката за домакините. В края Звезда можеше да стигне и до победата, но Дамиен Льо Талек. Треньорът на Цървена звезда остави извън групата няколко основни футболисти, за да ги запази смежи за гостуването на Лудогорец на 26 юли.