Брайтън победи Арсенал с 2:1 във втория мач за днес в английската Висша лига.  Победата беше много нужна и за двата отбора, което направи срещата много отворена и с много положения за гол.

Уотфорд и Лестър не излъчиха победител след два късни гола

Бен Чилуел изведе "лисиците" напред, но Крей Доусън изравни в добавеното време

През първото полувреме гол така и не падна, Гостите бяха притиснали съперника си, който беше позициониран дълбоко в своята половина.

След почивката играта се промени коренно. Брайтън достигна до няколко чисти ситуации, но и "топчиите" бяха агресивни и опасни.

В 68-ата минута Никола Пепе откри резултата с деветото си попадение за сезона. Голът беше типичен за Ариен Рубен. Пепе получи топката в наказателното поле отдясно и проби към центъра. Ударът му стана неспасяем за Мат Райън. Стражът беше направил страхотно спасяване малко преди това.

Само 7 минути по-късно Брайтън възстанови равенството. Ник Холдинг опита да изчисти в Люис Дънк и топката влетя във вратата на Арсенал.

В последната минута Нийл Мопе успя да вкара победния гол след извеждащ пас на Арън Конъли.