Уотфорд и Лестър завършиха 1:1 в първия мач от днешната програма на английската Висша лига. И двата отбора имаха добри шансове за гол. Домакините се бранеха и залагаха на контри. Гостите имаха привидна доминация. В 90-ата минута Бен Чилуел вкара страхотен гол с външен фалц, като топката влетя под лявата сглобка на вратата за 0:1. В добавеното време Крей Доусън изравни с красива странична ножица след корнер.

И в четирите срещи в Англия домакини са застрашени от изпадане отбори

Почти 10 часа ще има непрекъснат футбол от Острова

През първото полувреме Лестър имаше серизоно териториално предимство. Домакините се бранеха отлично и след средата на частта започнаха да правят убийствени контри, които за малко не доведоха до гол.

"Лисиците" така и не можаха да отправят точен удар във вратата на съперника.

Снимка 484492

В началото на второто полувреме Уотфорд отново осъществи хубави атаки и само отличната игра на Каспер Шмайхел остави Лестър в мача.

В 75-ата минута Марк Олбрайтън уцели лявата греда на вратата пазена от Фостър. Веднага след това стражът на Уотфорд направи първото си спасяване в мача, показвайки че не е загубил концентрация.

В последните минути Лестър атакуваше, а играчите на Уотфорд показаха, че са доволни от точката. В началото на 90-ат минута Бен Чилуел получи топката в ъгъла на наказателното поле в ляво на атаката. Английският национал намери кълбото с външен фалц и го прати в далечния ъгъл на врата на Фостър.

"Стършелите" не се примириха и в третата минута от добавеното време Крей Доусън изравни съ странична ножица след корнер.

Снимка 484489

След този резулата Лестър си остава на трето място с 54 точки. Челси е на 6 пунката по-назад, но и с мач по-малко. Манчестър Сити е с 60 точки при мач в понеделник с Бърнли.

Уотфорд е на 16-а позиция с 28 точки, но всички преки съперници в битката за оцеляване още не са изиграли срещите си от 30-ия кръг.