Арсенал записа победа с 3:2 над Саутхемптън в мач, в който и двата отбора останаха с по 10 човека на терена.

Головете за "топчиите" бяха дело на Пиер-Емерик Обамеянг и Дани Уелбек, който се разписа два пъти. За "Светците" пък точни бяха Шейн Лонг и Чарли Остин.

Манчестър Юнайтед постигна знаменит обрат от 0:2 до 3:2 срещу Манчестър Сити

Празненствата се отлагат! Несломим Юнайтед заби звучен шамар в лицето на кандидат-шампионите

"Червените дяволи" постигнаха обрат от 0:2 до 3:2 срещу Манчестър Сити

Гостите откриха резултата, след като Соарес центрира, а Мустафи остави топката, като очакваше Чех да се намеси. Така Шейн Лонг без проблем изпревари защитника и засече топката в мрежата.

Отговорът на "артилеристите" не закъсня и след отлична комбинация между Уелбек и Обамеянг, вторият завърши отлично атаката, мушвайки топката в мрежата за 1:1. До края на първата част, Арсенал успя да поведе с 2:1, след като опасен удар на Дани бе отклонен от Йошида и кълбото влетя във вратата.

В 73-ата минута, влезлият като резерва Чарли Остин отново успя да изравни силите на "Емиратс". Той засече центриране на Соарес и веднага стреля към целта за 2:2. След няколко неуспешни опита, Уелбек най-накрая се реваншира в 81-ата минута, извеждайки "топчиите" до победа с 3:2.

Но това не бе всичко от този двубой. Станахме свидетели и на не един, а на два червени картона. Джак Стивънс повали Уилшър на тревата, след като го хвана за врата и моментално бе изгонен за действието си. Малко след това и Елнени получи червен картон, след като в последвалото меле удари Седрик Соарес.