Голяма вечер за Манчестър Юнайтед! "Червените дяволи" постигнаха победа, която завинаги ще остане във фенския фолклор. Селекцията на Жозе Моуриньо сътвори уникален обрат срещу Манчестър Сити и по този начин попречи на своя градски съперник да триумфира предсрочно с шампионската титла на Англия!

Гостите напомниха за своите най-добри години, след като на полувремето губеха с 0:2. Първата част бе меко казано трагична за хората на Специалния, след като във вратата им се разписаха Компани и Гюндоган.

След паузата обаче Юнайтед изглеждаше корено преобразен и нанесе звучен шамар в лицето на кандидат-шампионите. Две от безценните попадения бяха дело на Пол Погба, а решителният трети гол бе реализиран от Крис Смолинг.

Снимка 349656

Естествено, своя отпечатък в мача имаше и Давид Де Хеа, който малко преди края сътвори две уникални спасявания, за да дари своите колеги с така жадуваните три точки.

Загубата бе първа за Сити насред "Етихад" през този сезон. Също така "гражданите" се отдалечиха на шест точки от заветната титла. Настроението в тима пък се влошава с всеки изминал ден, след като през седмицата "небесносините" паднаха тежко и от Ливърпул, но в четвъртфиналната фаза на Шампионската лига.

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 2:3 (Развой на срещата по минути)

Мач за историята!

Първият интересен миг в дербито донесе много работа за главния съдия Мартин Аткинсън. Играчите на Сити поискаха дузпа, след като падащия Ашли Йънг освен с глава, отклони подаването на Бернардо Силва и с ръка. Всичко това попречи на дебнещия Стърлинг да отправи може би голов изстрел. Въпреки броженията на домакините, ситуацията беше подмината с мълчание от опитния рефер.

Снимка 349651

Голяма беля можеше да сполети защитния Юнайтед в 20-ата минута, когато хитра комбинация между Стърлинг и Силва, завърши с удар на последния. Стражът на гостите обаче бе затворил ъгъла на португалеца и блесна с решително спасяване.

Публиката на "Етихад" полудя в 24-ата минута, когато логичното се случи и Сити поведе в резултата. Капитанът на домакините Венсан Компания избяга от персоналния си пазач при центриране от корнер и с глава разстреля отблизо безпомощния Де Хеа.

Снимка 349652

Бедите за селекцията на Жозе Моуриньо продължиха и малко по-късно изоставането им вече бе две попадения. Всичко започна от грешка при изнасянето на топката от Де Хеа. Гюндоган даде тон за бърза атака, а след това сякаш изненада и себе си, след като с магическо докосване елиминира съпротивата на двама бранители и с безпощаден шут направи 2:0.

"Гражданите" нямаха намерение да спират и в 32-ата минута, класиката беше на няколко сантиметра от това да се превърне във факт. Рахийм Стърлинг беше изведен сам срещу вратаря, но ударът му изненадващо как не намери очертанията на вратата.

Снимка 349655

До почивката английският национал продължи да пропуска, като на още два пъти разпиля, но и не наказа фатално защитата на Юнайтед.

Второто полувреме донякъде започна изненадващо с гол за Юнайтед. Гостите върнаха едно попадение след перфектна тяхна атака. Андер Ерера свали с гърди за Пол Погба, който отблизо реализира хладнокръвно в мрежата на Едерсон.

Снимка 349661

И за да бъде шокът за кандидат-шампионите пълен, още в следващата си атака, Манчестър Юнайтед достигна до частичния обрат. Отново в епицентъра на събитията бе Пол Погба, който получи фамозно центриране по въздух от Алексис. Френският национал се пребори с Николас Отаменди и с глава прониза мрежата на градския съперник за втори път.

Невероятното шоу в този двубой продължи с нов гол в 68-ата минута. И за ужас на кандидат-шампионите, той отново бе в тяхната врата! Гостуващата агитка на Юнайтед изпадна в дива радост, след като видя как любимците им стигат до 3:2. Алексис Санчес центрира много акуратно от пряк свободен удар. Крис Смолинг се измъкна от Венсан Компани и напълно необезпокояван разстреля от близо вражеския вратар.

Тотнъм заби нов пирон в ковчега на "грънчарите"

Развой на срещите от следобедната програма в Премиър лийг

В 77-ата минута реферът Аткинсън вбеси домакините, след като според тях не отсъди чиста дузпа за съприкосновение между Кун Агуеро и Ашли Йънг в наказателното поле на Юнайтед. Всичко това доведе и до сериозно меле между двата отбора.

Снимка 349653

Две минути преди последния съдийски сигнал, Давид Де Хеа се прояви в своята най-добра светлина, след като на два пъти отрази наглед невъзможни изстрели. Първо, испанският национал спаси с една ръка удар с глава на Агуеро, а малко по-късно, не и без помощта на гредата, парира шут отблизо на Стърлинг.

В оставащите мигове, Жозе Моуриньо направи нужните тактически смени и така Юнайтед се превърна в първия тим, победил Сити насред "Етихад" през тази кампания. Е, Специалния нанесе и удар по реномето на своя голям враг в треньорската професия Хосеп Гуардиола.

Снимка 349659

В следващия кръг Сити ще гостува третия Тотнъм, докато "червените дяволи" домакинстват на вече обречения тим на Уест Бромич Албиън.