Амбициозният отбор на Карнобат зарадва своите верни фенове с хубав успех над Родопа в мач от 2-ия кръг на Югоизточна Трета лига. Победата с 2:0 е минимална с оглед на факта, че домакините удариха и две греди.

Играещият наставник Георги Калоянов вкара много красив гол в 34-ата минута от около 17 метра. Тогава той с добре премерен удар успя да прехвърли отбраната и вратаря на гостите, с което хвърли в екстаз привържениците на Карнобат.

Резервата Даниел Стаматов удвои аванса на домакините с гол в 80-ата минута, само 180 секунди след появата си на терена, когато с глава засече центриране на Ясен Тузаков.

Петър Колев и Димитър Петров пропуснаха да запишат имената си сред голмайсторите, след като техни удари срещнаха гредите на вратата на Родопа, съответно в 76-ата и 85-ата минута.

Добрите намеси на уверения вратар Борислав Тотев пък не дадоха възможност на Христо Ковачев и Стефан Чилингиров да отбележат попадение за гостите от Смолян.

Карнобат: Борислав Тотев, Пламен Димитров - капитан (45 - Трендафил Момчилов), Георги Калоянов, Станимир Митев (64 - Димитър Петров), Ясен Тузаков, Георги Тузаков, Стоян Калпаклиев, Стоян Калев, Киро Гърков (77 - Ненко Петров), Петър Колев (77 - Даниел Стаматов), Антон Иванов.