Отборът на Чавдар (Бяла Слатина) се наложи с 4:2 над гостуващия Академик (Свищов) в двубой от 30-ия кръг на Северозападната "В" група.

След двубоя белослатинци бяха наградени с купата на шампион в групата.

Срещта от последния 30-и кръг на северозападната "В" група започна доста вихрено за домакините, които поведоха още в четвъртата минута. Най-добрият на терена Светлин Савчев се озова зад отбраната на гостите и с елегантно докосване прехвърли вратаря за 1:0. Само 120 секунди по-късно, отново Еди беше точен за Чавдар. От границата на наказателното поле полузащитникът се разписа за втори път след премерен удар по земята.

Десет минути по-късно Академик се върна в мача. След грешка на вратаря Илия Гецковски, който хвана върната топка от защитник, реферът Стоян Денев отсъди не пряк свободен удар в наказателното поле на шампионите. Играещият старши треньор на тима от Свищов – Борислав Борисов се нагърби с изпълнението и след силен шут намали – 2:1. В последните секунди на първото половреме гостите стигнаха до равенството. Отново Борисов се разписа след мощен шут в близкия ъгъл на Гецковски.

След подновяването на играта на терена имаше само един отбор – този на Чавдар. В 49-ата минута Тонев проби през центъра и изведе с хубав пас Владислав Василев сам срещу Иван Иванов. Нападателят на домакините преодоля технично вратаря и вкара за 3:2. Двадесет минути по-късно Каравелов от гостите можеше да изравни, но от метър на празна врата не успя да вкара. Малко преди края на мача резервата Цветозар Давидов препарира Иванов със страхотен шут от 30 метра за крайното 4:2.

След срещата, делегатът на БФС Страцимир Тинчев връчи шампионската купа на Чавдар. Шампионите хвърлиха във въздуха старши треньора на тима Благой Кръстанов и неговият помощник – Георги Георгиев–Гълъба в знак на признателност. Президентът на тима Краси Костов и кметът на Бяла Слатина инж. Венцислав Василев вдигнаха победоносно купата от ложите на стадиона.