Отборът на Витоша (Бистрица) постигна най-големия успех в скромната си футболна история. Селекцията на Костадин Ангелов си спечели виза за Първа лига, след като в решителен бараж надигра бургаския Нефтохимик с 1:0.

Костадин Ангелов: Вярвах, че ще победим

Лаптопа: Бяхме смели и успяхме да победим

"Ние разполагаме с добри играчи и това е основното нещо, което се видя и днес"

Битката на "Трейс Арена" в Стара Загора бе белязана от равностоен футбол, а в герой за "бистришките тигри" се превърна нигериецът Пол Отофе, реализирал с глава в 57-ата минута. До края бронзовите медалисти от Втора лига геройски удържаха своята преднина и през новия сезон ще играят в майсторската дивизия. Не така седи ситуацията с Нефтохимик, който скоропостижно се завърна във втория ни ешелон след само една кампания при най-добрите.

Предпазливата игра на двата тима "осъди" и малкото публика на "Трейс Арена" на доста скучни начални минути. Дори и за кратко, край на тягостната обстановка сложи нападателят на Витоша - Ангел Стоянов. Опитният играч стреля без подготовка от границата на наказателното поле, но топката попадна в обсега на Янко Георгиев.

Нефтохимик - Витоша Бистрица 0:1 (Развой на срещата по минути)

"Тигрите" сътвориха истински подвиг

Нефтохимик реши да отговори на предизвикателството още в следващата атака. Попадение на Яни Пехливанов обаче бе отменено от главния съдия, тъй като секунди преди да вкара топката в мрежата, непозволено срещу съперников играч бе играл Костадин Хазуров. Добрите мигове за "шейховете" продължиха. В 25-ата минута Галин Иванов се справи без трудности срещу опитните бранители на гостите Върбанов и Христозов. Ударът му обаче не представляваше кой знае каква опасност за вратаря Василев.

Нефтохимик се добра до най-чистото си голово положение в 34-ата минута. Коце Хазуров пусна пас в дълбочина за Мариян Огнянов, който изскочи сам срещу вратаря на Витоша. Бившият играч на Левски обаче подходи с прекалено самочувствие и от удобна позиция прати топката разочароващо в аут.

Малко преди последния съдийски сигнал за полувремето, звездата на Нефтохимик - Галин Иванов изпусна своите нерви, след като бе фаулиран от Кочилов. Националът на България засипа с цветущи псувни играчът с №7 на Витоша, но така и не получи официално предупреждение от рефера на Тодоров.

Садула: Успяхме да победим с много себераздаване

Четин Садула: В Първа лига ще ни бъде много по-приятно

"Когато се играе футбол, е доста по-лесно"

Второто полувреме започна с активни действия от страна на "шейховете". Момчетата на Христо Янев достигнаха до няколко опасни центрирания, които обаче така и не спомогнаха за постигането на така желаната цел.

Малко не достигна на Витоша да отбележи изненадващо попадение в 54-ата минута. Нигериецът Отофе отправи едно наглед безопасно центриране в полето на Нефтохимик. Хашев и Пехливанов обаче не се разбраха, което позволи на нисичкия Кочилов да отправи прехвърлящ изстрел с глава. За негово съжаление топката премина на сантиметри от страничната греда на "шейховете".

Витоша (Бистрица) стана едва вторият отбор от село, участник в елитната ни дивизия

Витоша повтори любопитно постижение на Олимпик (Галата)

"Бистришките тигри" ще генерират все по-голям интерес към себе си

Сякаш символичните домакини от Нефтохимик не си взеха поука от предходното положение и само няколко минути по-късно бяха жестоко наказани. Ангел Стоянов центрира отдясно, нигериецът Пол Отофе се бе вклинил отлично между Хашев и Костадин Велков, и след майсторски удар с глава хвърли в див екстаз колоритната публика на бистришките "тигри".

Видимо смутените фаворити бяха на прага да сгрешат фатално за втори път в 74-ата минута. Велков сътвори огромна глупост близо до аутлинията, позволявайки на Цанков да му отнеме топката и да отправи прострелен пас към непокрития Отофе. Африканецът леко надцени своите умения, пробвайки се неуспешно да вкара с пета.

Футболистите на Нефтохимик имаха претенции за дузпа в 80-ата минута. Галин Иванов навлезе мощно в наказателното поле на Витоша, но къде позволено, къде - не, той бе съборен след остър шпагат на Христозов. Въпреки броженията на бургазлии, Станислав Тодоров така и не се реши да отсъди наказателен удар.

Пол Отофе: Всички сбъднахме своята мечта

Героят Отофе: Това е най-важният гол в кариерата ми, много съм щастлив, благодаря ти, Господи!

"Ще видим колко гола ще вкарам в Първа лига"

До края бронзовите медалисти от Втора лига геройски удържаха своята преднина и през новия сезон ще играят в майсторската дивизия. Не така седи ситуацията с Нефтохимик, който скоропостижно се завърна във втория ни ешелон след само една кампания при най-добрите.

Христо Янев: Знаех много добре какво ни чака

Тъжният Янев: Нефтохимик не беше готов за Първа лига