Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 569

Витоша (Бистрица) си спечели място в Първа лига

Хората на Коце Ангелов спечелиха баража срещу Нефтохимик с 1:0

Жълт картон за вратаря Василев, който видимо за всички бави играта.

89′

Жълт картон за ядосания Емануил Манев.

88′

Последна смяна и в лагера на Витоша. Оставащите секунди ще доиграе юношата на Левски - Христо Попадийн.

86′

Последният жокер на Христо Янев се казва Емануил Манев - Моторетката.

84′

Още една промяна в селекцията на Витоша. Появява се Кристиян Узунов, който заменя Гьонов.

84′

БЕСНИ ФЕНОВЕ НА НАФТАТА ИСКАТ ДА НАХЛУЯТ НА ТЕРЕНА! Видимо ядосани от случващото се на терена, феновете на Нефтохимик опитаха да нахлуят на терена, за линчуват своите "любимци". Навременната намеса на полицията обаче спомогна да не станем свидетели на много грозни сцени в Стара Загора.

80′

"ШЕЙХОВЕТЕ" ИСКАТ ДУЗПА!! Футболистите на Нефтохимик имаха претенции за дузпа в 80-ата минута. Галин Иванов навлезе мощно в наказателното поле на Витоша, но къде позволено, къде - не, той бе съборен след остър шпагат на Христозов. Въпреки броженията на бургазлии, Станислав Тодоров така и не се реши да отсъди наказателен удар.

79′

Първа рокада в лагера на Витоша. Напуска Георги Амзин, а срещата ще доиграе Димитър Панталеев.

77′

Жълт картон за Йордан Йорданов, който влезе много грубо в краката на Георги Амзин.

76′

Христо Янев хвърля всичко в атака. Влиза Живко Петков, а теренът напуска Николай Дюлгеров.

74′

ОТОФЕ!!! Видимо смутените фаворити бяха на прага да сгрешат фатално за втори път в 74-ата минута. Велков сътвори огромна глупост близо до аутлинията, позволявайки на Цанков да му отнеме топката и да отправи прострелен пас към непокрития Отофе. Африканецът леко надцени своите умения, пробвайки се неуспешно да вкара с пета.

65′

Първа рокада в лагера на Нефтохимик. В игра влиза Любомир Божинов, напуска Мариян Огнянов.

57′

ГОООЛ ЗА ВИТОШАА!!!!0:1!!! ПОЛ ОТОФЕ!! Сякаш символичните домакини от Нефтохимик не си взеха поука от предходното положение и само няколко минути по-късно бяха жестоко наказани. Ангел Стоянов центрира отдясно, нигериецът Пол Отофе се бе вклинил отлично между Хашев и Костадин Велков, и след майсторски удар с глава хвърли в див екстаз колоритната публика на бистришките "тигри".

54′

КОЧИЛОВ!!! Малко не достигна на Витоша да отбележи изненадващо попадение в 54-ата минута. Нигериецът Отофе отправи едно наглед безопасно центриране в полето на Нефтохимик. Хашев и Пехливанов обаче не се разбраха, което позволи на нисичкия Кочилов да отправи прехвърлящ изстрел с глава. За негово съжаление топката премина на сантиметри от страничната греда на "шейховете".

51′

Първи жълт картон в мача. Получава го Костадин Хазуров заради реплика към главния съдия.

48′

Второто полувреме започна с активни действия от страна на "шейховете". Момчетата на Христо Янев достигнаха до няколко опасни центрирания, които обаче така и не спомогнаха за постигането на така желаната цел.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!!

43′

ЦВЕТУЩИ ПСУВНИ! Малко преди последния съдийски сигнал за полувремето, звездата на Нефтохимик - Галин Иванов изпусна своите нерви, след като бе фаулиран от Кочилов. Националът на България засипа с цветущи псувни играчът с №7 на Витоша, но така и не получи официално предупреждение от рефера на Тодоров.

41′

Нов изстрел на активния Ангел Стоянов, който обаче пак не намира очертанията на бургаската врата.

33′

ОГНЯНОВ!! Нефтохимик се добра до най-чистото си голово положение в 34-ата минута. Коце Хазуров пусна пас в дълбочина за Мариян Огнянов, който изскочи сам срещу вратаря на Витоша. Бившият играч на Левски обаче подходи с прекалено самочувствие и от удобна позиция прати топката разочароващо в аут.

29′

ОГНЯНОВ! Късметът покри бистришките "тигри" с настъпването на точно половин час футбол, когато след продължително меле пред вратата на Витоша топката достигна до Огнянов. Мацата стреля технично, коженото кълбо се отклони в гърба на съперник и залъга фатално стражът Василев. За негов късмет наглед късметлийският удар не намери целта.

25′

Добрите мигове за "шейховете" продължиха. В 25-ата минута Галин Иванов се справи без трудности срещу опитните бранители на гостите Върбанов и Христозов. Ударът му обаче не представляваше кой знае каква опасност за вратаря Василев.

19′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА НАФТАТА! Нефтохимик реши да отговори на предизвикателството още в следващата атака. Попадение на Яни Пехливанов обаче бе отменено от главния съдия, тъй като секунди преди да вкара топката в мрежата, непозволено срещу съперников играч бе играл Костадин Хазуров.

17′

СТОЯНОВ! Предпазливата игра на двата тима "осъди" и малкото публика на "Трейс Арена" на доста скучни минути. Дори и за кратко, край на тягостната обстановка сложи нападателят на Витоша - Ангел Стоянов. Опитният играч стреля без подготовка от границата на наказателното поле, но попадна в обсега на Янко Георгиев.

7′

Символичните гости от Витоша притежават топката в по-голям период от време. Двата тима обаче са сериозно затруднени от наводнения терен на "Трейс Арена". Все още няма опасна атака пред някой от двамата вратари.

3′

Играчите на Нефтохимик излязоха със специални фланелки под наслов "Лазур - стадионът на Бургас".

2′

Минути преди началото на двубоя, отборът на Витоша бе награден с купа и медали по случай класирането си на трето място във Втора лига.

1′

91. Кристиян Парашкевов 6. Христо Попадийн

Настъпи време разделно за отборите на Нефтохимик и Витоша (Бистрица). Двата тима се изправят в директна битка за място в елита на българския футбол. Символичните домакини завършиха на 13-о място в Първа лига, което според новия правилник им отреди този сакрален двубой срещу третия във Втора лига. Мястото на това съперничеството е стадион "Трейс Арена" в Стара Загора.

Огромна мистерия е обгърнала "шейховете" от Бургас. Финансовата нестабилност и очертаващата се раздяла с Христо Янев със сигурност не влияе благотворно на "зелените". Очертава се последен мач тази вечер за Нафтата да изиграят и някои от ключовите футболисти през тази кампания като Галин Иванов, Иван Вълчанов и Николай Дюлгеров. В центъра на отбраната сигурен за мястото си е Георги Хашев, като за привилегията да бъдат негов партньор ще се борят до последно Костадин Велков и Яни Пехливанов. Бургазлии не познават равенството 7 поредни мача.

Малин Орачев може да застане начело на Нефтохимик

Христо Янев ще бъде заменен от легенда на Нафтата, ако клубът не фалира

В последните години треньорът водеше Поморие

От ръководството на Нефтохимик ще организират безплатен транспорт за привържениците си, които ще потеглят от базата на тима на стадион "Лазур" в ранния петъчен следобед.

Нефтохимик: Твърденията за нов треньор могат да разконцентрират отбора

Ръководството на "шейховете" със съобщение по темата

Витоша (Бистрица) инфарктно се добра до баражното трето място във Втора лига. В последния кръг на "тигрите" се наложи да правят обрат срещу дубъла на ЦСКА и в крайна сметка изпревариха основния си конкурент - Созопол.

Ръководството на клуба, заедно със старши-треньора Костадин Ангелов, опитаха да свалят напрежението от своите момчета чрез декларация, която им благодари за прекрасното представяне през тази кампания.

Костадин Ангелов: Само 90 минути делят Витоша (Бистрица) от мечтата

Коце Ангелов: Само 90 минути делят Витоша от мечтата

Баражът с Нефтохимик е утре в Стара Загора

С функцията да поведат по-неопитните си колеги във важния мач ще са натоварени познати играчи като: Йордан Върбанов, Николай Христозов, Четин Садула и Михаил Петров. Интересни неща се очакват и от нигерийското крило Офоте Пол.

Главен съдия на срещата е Станислав Тодоров от Шумен, с помощници Диян Вълков и Георги Дойнов. Допълнителни асистент арбитри са Драгомир Драганов и Владимир Вълков. Делегат на БФС е Неделчо Михайлов, а работата на реферите зорко ще следи Кольо Данев.