Отборът на ЦСКА постигна поредната си победа в „А“ група, след като в мач от 21-вия кръг, „армейците“ се наложиха с минималното 1:0 над гостуващия Берое. Успеха за домакините донесе любимеца на „червените“ фенове Антон Карачанаков след нов фамозен гол.

Двата отбора започнаха днешната среща доста равностойно. Гостите от Стара Загора изненадаха противника си, като стартираха доста смело и атакуващо. До първите петнадесет минути, именно играчите на Илян Илиев бяха тези, които владееха повече коженото кълбо.

Водещите роли в мача се размениха с идването на следващите минути. Домакините от ЦСКА вдигнаха оборотите и започнаха да притесняват доста по-сериозно защитата на Берое. В 15-ата минута Георгиан Паун овладя топката по чудесен начин и отправи изстрел. За негово съжаление обаче, топката премина покрай вратата на Ивайло Иванов.

Опасните минути пред вратата на старозагорци продължиха. Борис Галчев изведе добре Мораес между двама съперникови игарчи.Бразилецът влезе в наказателното поле и успяа да стреля, но трудното му изпълнение не намери очертанията на „беройската“ врата.

Натискът на „армейските“ футболисти даде резултат в 27-ата минута . Тогава новият любимец на стадион „Българска армия“ Антон Карачанаков взриви трибуните с поредния си фантастичен гол. Този път красивото изпълнение падна след брилянтно изпълнен пряк свободен удар, който не остави никакви шансове на Ивайло Иванов.

Минутите след „червеното“ попадения се оказаха доста тежки за Берое. Футболистите на Стойчо Младенов се опитваха да отбележат втори гол чрез, който да убият всякаква интрига в днешната среща. С пропуски обаче се отличиха Мораес и Николай Дюлгеров. Играчите на Илиян Илиев така и не намираха ключа към по-застрашителните действия по посока вратата на Райс М‘Боли.

Началото на втораа част можеше да донесе нови беди за гостуващия тим от Стара Загора. Страхотен пас с пета на Жуниор Мораес изведе Антон Карачанаков очи в очи с Иво Иванов, но опитният страж парира удара на младия футболист и така резултът остана непроменен.

Гостите от Берое продължаваха с опитите си за нещо по-сериозно, но до опасности така и не се стигаше.

До края на срещата интересните атаки пред двете врати липсваха и така съвсем заслужено „червените“ се поздравиха с трите точки.

С днешната си победа футболистите на Стойчо Младенов прибавиха нови три точки към актива си. Така разликата пред конкурентите от Лудогорец и Левски стана шест точки, ден преди изиграването на техните мачове от родното ни първенство.

Гостите от Берое остават на десета позиция с актив от 20 точки.