ЦСКА се върна към победите, след като разби с 4:0 Верея в мач от 6-ия кръг на Първа лига. Два гола за "червените" вкара Кирил Десподов (17,47), а по веднъж се разписаха Едвин Джеси (67) и Мауридеш (85).

Тимът на Нестор ел Маестро не срещна никакви трудности срещу старозагорци и пропусна още няколко отлични възможности за гол.

ЦСКА събра 15 точки и заема 2-о място във временното класиране, изоставайки с точки от лидера Левски. Верея остава на дъното с 1 точка и голова разлика 0:11.

ЦСКА - Верея 4:0

ЦСКА - Верея 4:0, гол на Мауридеш

"Червените" са в серия от две поредни загуби

В началото на мача домакините не наложиха кой знае какъв натиск. При първата си по-сериозна атака "червените" излязоха напред в резултата. В 17-ата минута Джеси проби отляво и центрира в наказателното поле, където Десподов с глава вкара за 1:0.

До края на полувреме "червените" опитаха далечни удари чрез Пинто и Лясков, а опасен удар на Мауридеш с глава излезе в аут.

Снимка 375085

В 45-ата минута Секулич намери Джеси отляво, който центрира в наказателното поле, където Мауридеш се извиси над защитата, но прати кълбото метър над вратата.

Втората част започна силно за ЦСКА. В 47-ата минута снаряд на Тиаго профуча покрай дясната греда. Минута по-късно "червените" вкараха втори гол. Пинто изведе Десподов зад защитата на Верея. Нападателят елегантно овладя и с мощен удар не остави шансове на Георгиев за 2:0.

Снимка 375080

В 50-ата минута Десподов бе близо до своя хеттрик. Едвин Джеси центрира отляво на далечната греда, където Кирил засече топката, но Георги Георгиев успя да избие в корнер.

Снимка 375077

В следващите минути Верея погледна към вратата на домакините. Първо в 56-ата минута шут на Мачадзе излезе в аут, а малко след това Черниаускас изби удар на Огнянов.

В 61-ата минута силен удар на Джеси бе отклонен от Георгиев в гредата. При добавката ударът с глава на Мауридеш излезе в аут. Четири минути по-късно вратарят на Верея спаси вратата си на два пъти от сигурен гол. Стражът първо отрази удар на Десподов, който надбяга Коуроупис и нанесе удар от отлична позиция. След това и Мауридеш бе спрян от вратаря на гостите.

Снимка 375081

В 67-ата минута силната игра на ЦСКА доведе до трети гол. Мауридеш свали топката в наказателното поле за нахлуващия Едвин Джеси, който с хубав удар вкара за 3:0.

В 78-ата минута Николай Бодуров опита силен удар от далечна дистанция, който бе избит от Георгиев. В 85-ата минута "червените" изпълниха бързо пряк свободен удар, Мауридеш бе изведен зад защитата и прехвърли Георгиев за 4:0. Това бе и последното по-интересно действие в мача.