ЦСКА разби Верея с 4:0 у дома

Кирил Десподов блести за ЦСКА при бой над Верея

"Червените" разбиха старозагорци с 4:0

85′

ГОООООЛ ЗА ЦСКА! Мауридеш се разписа. "Червените" изпълниха бързо пряк свободен удар, бразилецът бе изведен зад защитата и прехвърли Георгиев за 4:0.

81′

Диара е заменен от Танев.

80′

Евандро влиза на мястото на Джеси.

78′

Георгиев отрази силен удар на Бодуров от далечна дистанция.

73′

Манолев заменя Десподов.

72′

Жълт картон на Станчев.

69′

Бикел заменя Пинто.

68′

Ахмед заменя Огнянов.

67′

ГОООООЛ ЗА ЦСКА!!! Едвин Джеси вкара за 3:0. Мауридеш свали топката в наказателното поле за нахлуващия ганаец и той със силен удар се разписа.

65′

Георгиев спаси вратата си от трети гол на два пъти. ЦСКА организира отлична контраатака, Десподов надбяга Коуроупис и се озова на стрелкова позиция, но вратарят на гостите спаси. Топката стигна до Мауридеш, но отново Георгиев се намеси.

62′

Станчев заменя Малек.

61′

ГРЕДА! Джеси излъга защитник и с топовен удар прати топката в гредата. Топката остана владение на "червените" и удар с глава на Мауридеш излезе в аут.

60′

Черниаускас изби удар от около 30 метра на Огнянов.

58′

Георгиев лови удар с глава на Мауридеш след центриране от корнер.

56′

Удар на Мачадзе минава покрай вратата на ЦСКА.

50′

Пропуск на Десподов! Джеси проби отляво и намери Десподов в наказателното поле, който засече топката, но Георгиев с чудесна намеса изби.

48′

ГООООООЛ ЗА ЦСКА!!! Втори гол на Кирил Десподов. Рубен Пинто пусна отличен пас от дълбочина към нападателя, койт овладя топката и със силен удар я прати във вратата за 2:0.

47′

Силен удар на Тиаго от далечна дистанция профуча покрай вратата на Георгиев.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първото полувреме.

45′

ЦСКА бе близо до втори гол. Секулич изскочи от втора позиция, пое топката и намери Джеси на отляво. Ганаецът центрира в наказателното поле, където Мауридеш се извиси над защитата на Верея, но прати топката над вратата с глава.

39′

Нов хубав пробив на Лясков отляво. Бранителят излъга защитник на Верея и намери коридор за стрелба. Топката обаче рикошира в противников играч и стана лесна за Георгиев.

30′

Георгиев лови силен удар на Пинто от далечна дистанция.

22′

Удар на Мауридеш с глава мина покрай вратата на Георгиев.

21′

Тежък удар на Пинто попадна в тялото на Иво Иванов.

17′

ГОООООООООЛ ЗА ЦСКА!!!! Едвин Джеси проби отляво до аутлинията и центрира в наказателното поле, където Кирил Десподов засече неспасяемо с глава топката и вкара за 1:0.

15′

Лясков проби отляво и центрира в наказателното поле, където Мауридеш опита да вкара със задна ножица, но прати топката в аут.

10′

Жълт картон за Йоргенсен.

1′

10. Евандро 5. Мунин

Отборите на ЦСКА и Верея се изправят един срещу друг в късния двубой от неделната програма на Първа лига. С оглед ситуацията в старозагорския тим, победата за "червените" е повече от задължителна. Припомняме, че хората на Нестор ел Маестро са в серия от две поредни загуби, след като последователно загубиха от ФК Копенхаген в Лига Европа и Лудогорец.

В ЦСКА продължават проблемите с контузени играчи, като и в този мач ще отсъстват Жеферсон, Жоржиньо и Енрике.

Мауридеш: Удоволствие е да бъдеш част от ЦСКА

"Нивото на футбола в България наистина е добро, дори мога смело да кажа, че е най-доброто, на което съм играл до момента"

В същото време Верея идва почти в оптимален състав, като ще липсва единствено контузеният Мечев.

Главен съдия на срещата е Ивайло Стоянов.