ЦСКА победи Ботев (Враца) в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. "Червените" надиграха врачани с 2:1 на "Българска армия".

Срещата бе само няколко дни след триумфа над Рома и се явяваше като генерална репетиция преди мача с Левски в петък.

ЦСКА поведе чрез автогол на Керчев, Соу удвои, а в средата на втората част, гостите върнаха интригата чрез попадение на Даниел Генов.

След този мач, ЦСКА е на третото място с 30 точки, колкото има и вторият Локо (Пд). Ботев (Враца) пък е в незавидната позиция от пет поредни загуби, които оставиха тима на 10-ото място. Вратарят на тима - Красимир Костов се представи на много високо ниво и спаси гостите от поне няколко сигурни гола в мрежата му.

Една от добрите новини за треньора на ЦСКА Бруно Акрапович е, че двамата му играчи, които висяха с картони преди дербито с Левски - Йомов и Юга не получиха нови санкции и ще бъдат на разположение за срещата в петък.Двата отбора излязоха на терена в оразнжеви екипи в подкрепа на хората, болни от множествена склероза.

Снимка 509524

Мачът започна с натиск на ЦСКА. В 12-ата минута се стигна до първата опасност след като Санкаре стреля с глава след подаване на Соу, който изтегли добре нападението. При положението останаха обаче съмнения за засада.

Пет минути по-късно "червените" поведоха. Петър Занев организира отлична контраатака вляво и центрира към наказателното поле, топката попадна в Керчев и играчът на Ботев от непосредствена близост злощастно я заби в собствената си врата за 1:0.

Малко по-късно домакините създадоха нова възможност. Тиаго пусна към Соу, той напредна и стреля, но играч на Ботев изби от голлинията. Топката стигна до Санкаре, който също опита късмета си, но до гол не се стигна.

Снимка 509521

В 38-ата минута "армейците" отново бяха близо до попадението. Валентин Антов стреля отлично след центриране от корнер, но топката нацели страничната греда на Костов.

Минута преди края на полувремето, Али Соу започна отлична атака, Костадинов обаче го затвори умело, миг преди нападателя да опита да стреля от чиста позиция. През втората част, интригата се върна на терена.

В 52-ата минута, Занев постави буквално топката на главата на Санкаре, който реши да обърне ъгъла и стреля, но в аут. Това бе още една отлична възможност за "червените", която обаче бе изпусната.

ЦСКА - Ботев (Враца), 2:1, Генов връща интригата след глупост на Бусато

Ще се справят ли "червените" с врачани?

В 55-ата минута, висящият с четири жълти картона Георги Йомов влезе в игра за сметка на дейния Санкаре. Сенегалецът демонстрира неуважение към Акрапович като отказа да го поздрави на излизане. Това се случи и в мача срещу Рома.

В 58-ата минута, очакваното се случи. Занев разкъса отбраната на врачани с пас към Кели, той намери Соу, слагайки топката на крака му и за нападателя отблизо остана най-лесното - да я забие за 2:0.

В 63-ата минута, гостите завързаха интригата в мача след като Матей върна към Бусато, той лековато опита да продължи към Гълъбов, но вместо това намери Генов, който не сгреши и прониза мрежата му за 2:1.

До края на мача, ЦСКА наложи тотален натиск, но до нов гол не се стигна.