Славия продължава страхотния си победен марш през пролетния полусезон. "Белите" на Златомир Загорчич се поздравиха с четвърти пореден успех, като днес пречупиха устрема на класическия си съперник Ботев (Пд) с 2:1. Двубоят се игра на изключително наводнения терен в кв. "Овча купел", който затрудни сериозно и двете селекции.

ЦСКА спечели домакинството си на Берое с 2:0

Неочакван герой помогна на ЦСКА да намери място в Топ 3

"Армейците" постигнаха важен успех с 2:0 в дербито на кръга срещу Берое

Всичко по-интересно се случи след паузата, когато домакините откриха след гол с глава на Виячки. "Жълто-черните" бързо възстановиха паритета благодарение на Антонио Вутов, но всичко приключи положително за най-стария столичен клуб, когато в 78-ата минута се разписа резервата Радослав Кирилов.

Снимка 470683

Така славистите се доближиха на само три точки от четвъртия Левски, докато Ботев загуби битката за Топ 6 и ще се бори за участие в евротурнирите чрез баражното седмо място.

Славия - Ботев (Пд) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Силно второ полувреме беляза срещата

Определено атмосферните условия не бяха на страната и на двата тима, които трябваше да се нагаждат към наводнения терен в кв. "Овча купел". Всичко това беляза началните минути с много битка и малко интересни мигове пред двете врати.

Снимка 470679

Отборът на Славия беше сериозно ощетен от съдията Драгомир Драганов в 13-ата минута. Заради наводнения терен, върната топка от Димитър Пиргов към вратаря му спря в една от локвите и това изведнъж даде шанс на Ивайло Димитров да остане сам срещу стража Георгиев. Въпросният нямаше друг избор и излезе извън наказателното си поле, поваляйки Косъма с безкомпромисен шпагат. Нарушението обаче не бе видяно само от главния арбитър, който даде знак играта да продължи, а не отсъди фаул за славистите с директен червен картон за вратаря на Ботев.

Апостол Попов измъкна сензационно равенство за Витоша при гостуването на Локомотив (Пд)

"Смърфовете" платиха цената за подценяването на съперника

Славия определено се приспособяваше по-добре към тежките условия и в 18-ата минута създаде добра атака. Георги Йомов навлезе в наказателното поле на "канарчетата", след което комбинира с Галин Иванов. Капитанът стреля незабавно, но шутът му беше блокиран от вражески бранител.

Снимка 470677

Ботев напомни за себе си в 35-ата минута, когато след статично положение пред Иван Бандаловски се отвори коридор за стрелба. Изстрелът му обаче беше спрян малко пред голлинията от Филип Кръстев.

Лоша новина сполетя треньорския щаб на "канарите" в 39-ата минута. Фланговият играч Джонатан Перейра получи поредна травма, като сякаш увреди своето коляно след съприкосновение с Милен Гамаков. Така на неговото място трябваше да се появява Радослав Терзиев.

Втората част започна по фантастичен начин за домакините, които се добраха до откриващото попадение в мача. "Белите" сториха това в 50-ата минута, когато централният им бранител Емил Виячки се бе позиционирал отлично при корнер и отблизо с глава не остави никакъв шанс на Янко Георгиев. Това беше и първи негов гол в професионалния футбол въпреки, че вече е на 29 години.

Снимка 470676

Случилото се не притесни особено ботевистите, който след няколко минути стигнаха до изравняването. Младоците в тима на Ферарио Спасов - Станислав Шопов и Димитър Вутов сътвориха скоростна комбинация, след която последният центрира фантастично за дебнещия в наказателното поле Антонио Вутов, който от няколко метра нямаше как да сгреши - 1:1!

Етър и Арда завършиха 1:1, в мач от 24-ия кръг на родното първенство

Гол в края спечели точката на Арда срещу Етър

Голът за домакините вкара Тонислав Йорданов в 54-ата минута, но Светослав Ковачев вкара за гостите в 88-ата

В 68-ата минута Тодор Неделев центрира от ъглов удар, където Антонис Стергиакис се размина с топката, но на задна греда Димитър Тонев не успя да играе с кълбото.

Снимка 470675

Славия демонстрира непримирим духа и отново стигна до лидерството в този мач с настъпването на 78-ата минута. Галин Иванов демонстрира отлична визия за развитието на атаката, като комбинира с намиращия се по фланга Емил Стоев. Футболистът с №71 центрира от фланга, като Карабельов и Кръстев се разминаха с топката. На далечната греда обаче дебнеше резервата Радослав Кирилов, който с акробатичен изстрел донесе много радост на "белите" фенове.

До края на срещата, много футбол нямаше. Играта се накъса, а това беше по вкуса на домакините, които и макар с цената на няколко картона, спряха тотално своя опонент и така се поздравиха с ценния си шампионатен успех.

Черно море взе нужната победа срещу Царско село и влезе в Топ 6

Мачът беше равностоен и се реши след гол от рикошет

В следващия кръг на Славия предстои столично дерби с Царско село. Ботев (Пд) приема на свой терен Ботев (Враца). И двата мача ще се проведат без публика заради навлизането на епидемията от коронавирус и в България.