Официално предупреждение и за Тодор Неделев, който наруши правилата срещу Вълчев.

Малко, след като се появи в игра, жълтият цвят на картона видя и Костадин Ничев.

Жълт картон за Георги Вълчев, който влезе грубо в краката на Димитър Тонев.

84′

Последна промяна от страна на Ферарио Спасов. Лъчезар Балтанов бива заменен от Костадин Ничев.

78′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ!! 2:1!! РАДОСЛАВ КИРИЛОВ! Славия демонстрира непримирим духа и отново стигна до лидерството в този мач с настъпването на 78-ата минута. Галин Иванов демонстрира отлична визия за развитието на атаката, като комбинира с намиращия се по фланга Емил Стоев. Футболистът с №71 центрира от фланга, като Карабельов и Кръстев се разминаха с топката. На далечната греда обаче дебнеше резервата Радослав Кирилов, който с акробатичен изстрел донесе много радост на "белите" фенове.

76′

Потвърждението за картона и на Галин Иванов.

75′

Димитър Пиргов и Галин Иванов се сдърпаха при спор за една висока топка, заради което получиха жълти картони.

73′

Калоян Кръстев ще подсили атаката на Славия, като заменя Ивайло Димитров.

71′

Радослав Кирилов се появява в игра, а на скамейката ще седне Георги Йомов.

68′

Тодор Неделев центрира от ъглов удар, където Антонис Стергиакис се размина с топката, но на задна греда Димитър Тонев не успя да играе с кълбото.

Снимка 470681

61′

Смяна в състава на Славия. Филип Кръстев напуска игра, а на негово място ще видим Георги Вълчев.

59′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ПД)!! 1:1!! АНТОНИО ВУТОВ! Случилото се не притесни особено ботевистите, който след няколко минути стигнаха до изравняването. Младоците в тима на Ферарио Спасов - Станислав Шопов и Димитър Вутов сътвориха скоростна комбинация, след която последният центрира фантастично за дебнещия в наказателното поле Антонио Вутов, който от няколко метра нямаше как да сгреши - 1:1!

50′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ!! 1:0!! ЕМИЛ ВИЯЧКИ! Втората част започна по фантастичен начин за домакините, които се добраха до откриващото попадение в мача. "Белите" сториха това в 50-ата минута, когато централният им бранител Емил Виячки се бе позиционирал отлично при корнер и отблизо с глава не остави никакъв шанс на Янко Георгиев. Това беше и първи негов гол в професионалния футбол въпреки, че вече е на 29 години.

46′

На почивката Ферарио Спасов пусна в игра Антонио Вутов, който замени младия талант Никола Илиев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

38′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Лоша новина сполетя треньорския щаб на "канарите" в 39-ата минута. Фланговият играч Джонатан Перейра получи поредна травма, като сякаш увреди своето коляно след съприкосновение с Милен Гамаков. Така на неговото място трябваше да се появява Радослав Терзиев.

Снимка 470679

35′

Ботев напомни за себе си в 35-ата минута, когато след статично положение пред Иван Бандаловски се отвори коридор за стрелба. Изстрелът му обаче беше спрян малко пред голлинията от Филип Кръстев.

24′

Георги Йомов продължи да бъде най-острият футболист на Славия. Поредното му включване обаче бе спряно от перфектно действащия срещу него Станислав Работов.

18′

Славия определено се приспособяваше по-добре към тежките условия и в 18-ата минута създаде добра атака. Георги Йомов навлезе в наказателното поле на "канарчетата", след което комбинира с Галин Иванов. Капитанът стреля незабавно, но шутът му беше блокиран от вражески бранител.

13′

СЪДИЯТА ОЩЕТИ ДОМАКИНИТЕ! Отборът на Славия беше сериозно ощетен от съдията Драгомир Драганов в 13-ата минута. Заради наводнения терен, върната топка от Димитър Пиргов към вратаря му спря в една от локвите и това изведнъж даде шанс на Ивайло Димитров да остане сам срещу стража Георгиев. Въпросният нямаше друг избор и излезе извън наказателното си поле, поваляйки Косъма с безкомпромисен шпагат. Нарушението обаче не бе видяно само от главния арбитър, който даде знак играта да продължи, а не отсъди фаул за славистите с директен червен картон за вратаря на Ботев.

5′

Определено атмосферните условия не бяха на страната на двата тима, които трябваше да се нагаждат към наводнения терен в кв. "Овча купел". Всичко това беляза началните минути с много битка и малко интересни мигове пред двете врати.

Снимка 470677

1′

29. Венелин Филипов 10. Антонио Вутов

Отборите на Славия и Ботев (Пд) се изправят един срещу друг в първи двубой от неделната програма на шампионата. Класическите съперници са изиграли 125 мача за първенство, като съвсем лекото предимство е за "канарите", които имат 50 победи срещу 49 за столичани. Равенствата са 26.

Славия попадна под светлините на прожекторите след страхотния двубой, който изигра миналия уикенд срещу Левски. Тогава селекцията на Загорчич не просто победи, ами и тотално надигра "сините" на техния дом - стадион "Георги Аспарухов".

Златомир Загорчич обяви групата на Славия за мача с Ботев (Пловдив)

"Белите" са много близо до място в Топ 6

"Белите" се намират в серия от три последователни победи. Днес ще бъдат без наказания си десен бек Петър Патев, който ще бъде заменен от Венелин Филипов. Очакваният са, че всички други титуляри ще бъдат тези от успешния двубой срещу Левски. С интерес ще се очаква дали ще продължи и головата серия на Ивайло Димитров - Косъма. В групата на Славия след контузия се завърна Радослав Кирилов, но той ще е резерва.

През седмицата Ботев (Пд) имаше неочаквани трудности за Купата на България, като се нуждаеше от 120 минути, за да пречупи съпротивата на Ботев (Гълъбово) и да намери място сред най-добрите четири в турнира.

Венци Стефанов: Ако има справедливост, София ще остане с един футболен гранд

Вижте какво още каза той

Последният с травма в състава на Ботев е Александър Тонев. Юношата Георги Трифонов също отпадна за гостуването в столицата. Димитър Пиргов обаче изтърпя наказанието си и ще започне в центъра на защитата заедно с Иван Бандаловски.

Главен съдия на срещата е Драгомир Драганов, с помощници Никифор Велков и Христо Хаджийски. Делегат на БФС е Валентин Чакъров, а работата на реферите зорко ще следи Кирил Йорданов.