Черно море победи Царско село с 1:0 и влезе в първата шестица. Домакините вкараха гола през първото полувреме, направиха няколко пропуска, но след почивката се ограничиха да пазят резултата. Така другата седмица ще имат пряк сблъсък с Берое за място сред най-добрите.

Царско село игра равностойно, но не успя да повтори подвига от миналата седмица срещу ЦСКА.

Черно море и Царско село откриват 24-ия кръг на Първа Лига

Черно море - Царско село 1:0, гол на Димов и пропуски на домакините

"Варненци" са в серия от 7 мача без загуба

И двата отбора започнаха много предпазливо. Домакините, лишени от някои от най-градивните си единици, така и не можеха да направят нещо интересно. От друга страна момчетата на Никола Спасов постепенно взеха инициативата.

Те изглеждаха по-опасни, а и затрудняваха "моряците" при изнасяне на топката. Но всичко се промени след половин час игра.

Снимка 470509

Домакините направиха много бърза контра и Родриго беше фаулиран пред границата на наказателното поле. Матиас Курьор изпълни фаула. Топката рикошира в капитана Даниел Димов, който беше близо до стената и заблуди хвърлилия се вече Джони Пласид. 1:0 за Черно море.

Попадението промени тотално играта. Домакините заложиха на бърза и игра и Илиан Илиев, и Матия Курьор излязоха сами срещу Пласид. В първия случай хаитянският национал спаси с крак, а във втория Курьор след технично отиграване не можа да уцели вратата.

През второто полувреме Илиан Илиев прибра отбора си отзад. "Царете" се пренесоха в полето на съперника, но дълго време не можеха да застрашат Митрович.

Все пак се стигна до ситуация за изравняване. Стражът на Черно море успя с тяло да блокира удар на Кордейро, който след грешки на защитата остана сам.

В края Матия Куриьор и Денислав Ангелов можеха да успокоят Илиан Илиев. Куриор взе грешно решение и тръгна да подава, докато младокът Ангелов беше спрян от стабилния Джони Пласид.

Снимка 470505

Така Черно море има 37 точки, с колкото е и Берое. "Заралии" имат трудно гостуване на ЦСКА. Другата седмица двата тима ще излязат в пряк двубой за Топ 6.

Царско село играе добре, но е само с 22 точки. Целта ще бъде избягване на баражите.