Витоша (Бистрица) шокира Локомотив (Пловдив) и измъкна равенство 1:1 при гостуването си на "Лаута".Домакините поведоха в 33-ата минута след прекрасен гол на Анте Аралица. В края Апостол Попов показа класата си и надскачайки Диниш Алмейда вкара изравнителното попадение. През останалото време играта беше скучна и "смърфовете" изглеждаха сигурни, че ще спечелят.

Локомотив (Пловдив) излиза за разгром срещу Витоша (Бистрица)

Локомотив (Пд) - Витоша 1:1: Апостол Попов шокира домакините

Двубоят е от 15:00 часа на стадион "Локомотив"

През цялото първо полувреме играта беше относително спокойна с териториално предимство на домакините. Гостите от София се опитваха да бъдат равностойни и на моменти успяваха да пренесат играта в полето на съперника.

Единственото запомнящо се нещо преди почивката беше прекрасното попадение на Анте Аралица. Хърватинът получи топката пред наказателното поле, завъртя се и с техничен удар прехвърли Николай Кръстев, който падайки назад видя, как резултатът беше открит в 33-ата минута.

През второто полувреме нищо не се промени. Домакините контролираха играта, или поне си мислеха ,че го правят, а гостите се бранеха смело и задружно.

Асен Букарев внесе необходимите корекции с трите си смени. След последната се случи немислимото. Бившият играч на ЦСКА Апостол Попов надскочи при корнер Диниш Алмейда и заби топката в далечния ъгъл на безпомощния Илко Пиргов за 1:1.

Последваха няколко атаки на юруш на "смърфовете", които нямаха време да се възстановят от шока.

Снимка 470567

Загубените две точки са сериозен удар за Локомотив (Пд) в битката за второто място. Отборът има 46 точки и е само на точка пред Левски, който утре гостува на Ботев във Враца.

Равенството е само за самочувствие за Витоша. Тимът много вероятно ще си осигури изпадане още след края на редовния сезон. Отборът от Бистрица има само 6 точки от 24 мача. За втори път Витоша измъква реми като гост през настоящия сезон.