Отборите на Етър (Велико Търново) и Арда (Кърджали) не успяха да излъчат победител и завършиха 1:1, в двубой от 24-ия кръг на родното първенство. Попадението за "болярите" вкара Тонислав Йорданов в 54-ата минута след плътен изстрел от наказателното поле, а Светослав Ковачев измъкна точката за неговия тим две минути преди края на редовното време, след грешка в защитата на домакините.

Първите минути на мача бяха сравнително спокойни и нито един от двата отбора не създаде нещо по-сериозно.

В 25-ата минута все пак се стигна до попадение във вратата на домакините. Отборът на Арда бе подготвил заучено положение при изпълнението на фаул, и след центрирането Радослав Василев отклони топката към Зоран Гаич, но вторият е бил в положение на засада, въпреки че вкара топката в мрежата.

Етър - Арда 1:1, Светослав Ковачев изравнява минути преди края

Двата тима излизат един срещу друг в 12:30ч. на стадион "Ивайло"

Малко по-късно се откри и добра възможност за Етър. Христо Иванов даде дълъг пас към Тонислав Йорданов, който от своя страна пое топката и я даде на Никола Колев. Халфът напредна до наказателното поле и бе централно срещу вратата, пробва удар, но той бе право в обсега на Караджов.

Минути преди края на полувремето Тонислав Йорданов имаше късмет, тъй като Стойчо Атанасов не успя да изчисти по най-добрия начин топката и след това се подхлъзна. Това даде възможност на играещия под наем от ЦСКА да отправи изстрел от въздуха, но той излезе в аут.

Снимка 470559

Втората част започна със страхотно положение за отбора от Кърджали. Спас Делев центрира с левия крак в наказателното поле, а Радослав Василев нанесе добър изстрел с глава, но капитанът на домакините Христо Иванов показа защо носи лентата на ръката си, спасявайки тима си от попадение.

В 54-ата минута Етър откри резултата. След центриране от корнер на Антон Огнянов, топката се размина с няколко футболисти, за да достигне до Тонислав Йорданов, който с хубав и плътен удар открива резултата в мача.

Поредната добра възможност за Арда бе пропусната в 73-ата минута. Радослав Василев успя да се озове очи в очи с Христо Иванов, но от няколко метра той не успя да го преодолее, тъй като вратаря на "болярите" се разтегна максимално и попречи на Василев да изравни.

Снимка 470557

В 87-ата минута Етър можеше да приключи мача. Прекрасен пас на Антон Огнянов стигна до Дино Мартинович, който се измъкна между двама защитници на Арда, но за съжаление на домакините той не успя да насочи топката във вратата.

Снимка 470556

Точно в следващата атака Арда възстанови равенството. След центриране в наказателното поле на Матиас Леони, Христо Иванов увисна и топката попадна в краката на Ковачев, който отблизо изравни резултата.