Нефтохимик записа първа победа от началото на сезона. „Шейховете" се наложиха над Любимец в дербито на новаците на 2-ия кръг на „А" група.

Бургазлии се наложиха на „Лазур" с 1:0 в мач без особени голови положения.

В миналия кръг „нафтата" загуби с 1:4 от Литекс, а Любимец записа сензационна победа с 1:0 над шампиона Лудогорец.

Срещата започна равностойно. В 12-ата минута домакините бяха много близо до гол. Христо Лемперов обаче нацели напречната греда с красив удар от около 15 метра. В 36-ата минута и гостите стигнаха до опасна възможност след каъто Тевия стреля силно с глава, но вратарят на домакините се справи със ситуацията.

До края на полувремето двата отбора така и не си вкараха гол.
През втората част играта продължи да бъде равностойна. В 51-ата минута Самир Аесс стреля опасно, но топката рикошира в защитник на Нефтохимик и мина в страни от левия стълб.

В 74-ата минута се стигна до гол. Божинов центрира към Хашев, който с глава изведе домакините напред в резултата.

Десет минути по-късно Божинов отново намери Хашев, но този път Димитров се справи с положението.

След този мач Нефтохимик е на 5-ото място в „А" група, а Любимец е на 6-ата позиция.