Отборът на Лудогорец записа разгромна победа над Септември с 6:0 в последната си среща от редовния сезон в Първа лига. Успехът на "орлите" беше донесен от Якуб Шверчок, който се разписа два пъти, Драгош Григоре, който пък бе точен от дузпа, Марселиньо, който също добави две попадения, и Клаудиу Кешеру.

Лудогорец - Септември, 6:0 (Развой на срещата по минути)

Разгром за "орлите"

Абсолютно шеметно първо полувреме изигра българският шампион. Въпреки лекия натиск на столичани в първите минути, разградчани не оставиха никакви шансове на своя съперник и още до почивката отбелязаха четири попадения.

В петата минута, Здравко Димитров се възползва от грешка на Антон Недялков пред наказателното поле, напредна няколко крачки и опита да изведе на обещаваща позиция Георги Русев, но отбраната на "орлите" се справи и топката беше изчистена. 60 секунди по-късно, Дарко Глишич влетя в пеналта на скорост и директно стреля към вратата, но Пламен Илиев се справи без проблеми.

В осмата минута, домакините поведоха. След изпълнение на корнер на Адриан Попа, защитата на столичани не се справи никак добре с изчистването на топката и Григоре я отигра с глава към Якуб Шверчок, който с лекота я мушна в мрежата за 1:0.

Десет минути по-късно, Вандерсон се отскубна от Георги Стоичков, напредна към наказателното поле и комбинира с Адриан Попа, който изпрати центриране към вратарското поле, но Янко Георгиев улови топката. Три минути след това обаче, "орлите" удвоиха преднината си. Станислав Манолев получи пас от Светослав Дяков на ръба на засадата и директно подаде към връхлитащия на скорост в наказателното поле Шверчок, който я чукна в мрежата точно пред погледа на Янко Георгиев, който излизаше да го спре, отбелязвайки втория си гол в тази среща - 2:0. При попадението обаче, Якуб се контузи и се наложи да бъде принудително заменен от Клаудиу Кешеру.

Бяха изминали само 60 секунди след втория гол на разградчани, когато Георги Стоичков фаулира навлизащия в наказателното поле Антон Недялков в опит да го спре, а Ивайло Стоянов директно посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Драгош Григоре, който бе безгрешен за 3:0.

След по-лежерни 15 минути, "орлите" отново се възползваха от грешка в отбраната на столичани и отбелязаха своето попадение №4 още преди почивката. След изпълнение на корнер се получи голямо разбъркване в наказателното поле, където няколко играчи на домакините поред стреляха, но неуспешно. Последва пас на Вандерсон, след който Марселиньо беше оставен непокрит и имаше най-лесната задача - да забие кълбото в мрежата, както и направи - 4:0.

В 52-ата минута, Здравко Димитров повлече със себе си двама играчи на съперника, поведе си хубаво топката и стреля към вратата, но Терзиев застана на пътя ѝ и изби. Само три минути по-късно, резултатът вече беше 5:0. Марселиньо се възползва от грешка на Борис Галчев, напредна към наказателното поле, подаде към Вандерсон, който му върна топката, а бразилецът изскачайки от дълбочина съвсем спокойно се разписа, след като за пореден път беше оставен непокрит.

В 63-ата, Клаудиу Кешеру покачи на 6:0. Първо Марселиньо стреля от близка дистанция, но Янко Георгиев изби. При добавката нападателят беше позициониран точно пред голлинията и не сгреши на празната врата, оформяйки крайния резултат.

След тази убедителна победа, Лудогорец събра актив от 62 точки на върха в Първа лига, като е на осем преднина пред втория Левски и третия ЦСКА, като "червените" тепърва ще изиграят своя последен мач за редовния сезон в елита. Септември пък е 12-ти с 21.