Лудогорец направи решителна крачка към спечелване на трета поредна шампионска титла. „Орлите" надиграха и последния си останал конкурент-ЦСКА с 1:0, като по този начин подсигуриха на 99,9 % златните си медали. Разградчани триумфираха след късен гол на резервата Йером Луму, който се разписа минута преди края. Преди това „зелените" имаха няколко отлични положения, но отбраната на гостите действаше много дисциплинирано.

Дербито не мина и без нерви, като червени картони получиха Козмин Моци и Апостол Попов, които не успяха да запазят самообладание през последните пет минути от двубоя.

Така Лудогорец събра актив от 74 точки, с който е недостижим на върха в родната „А" група. ЦСКА пък остава на 7 точки разлика от „зелените", но и с мач повече. При определени стечения на обстоятелствата, Стойчо Стоев и компания може да станат шампиони още в следващия кръг.

Дербито започна с активна игра от страна и на двата отбора. Лудогорец и ЦСКА заложиха на атакуващия футбол, но това приключи с настъпването на петата минута, когато ролите на терена се размениха. Постепенно домакините започнаха все по-често да се застояват в наказателното поле на съперника, докато „армейците" предпочитаха да се бранят и да разчитат на контраатаки чрез бързите Силва и Емил Гъргоров.

Върджил Мисиджан опита късмета си от пряк свободен удар в 5-ата минута. Изпълнението не бе добро, но се отклони в тялото на "червен" футболисти и мина опасно близко до гредата на М'Боли.

Селекцията на Стойчо Стоев не показваше креативност в атаките си, като главно се разчиташе на центрирания. Те пък бяха изключително посредствени като вина за това носят Йордан Минев, Мисиджан и Мишо Александров.

Една от редките атаки на ЦСКА пък донесе и първия точен удар към една от двете врати. Тони Силва напредна с топка в краката и стреля мощно, Владислав Стоянов обаче бе на мястото си и майсторски изби.

Лудогорец най-накрая сътвори нещо по-интересно след 39 минути игра. Поредното центриране в наказателното поле на ЦСКА отново не намери своя адресат, ала стигна до намиращия се от другата страна на терена Йордан Минев. Близнака направи залъгващо движение, след което стреля в близкия ъгъл на М'Боли. Ударът му обаче излезе в аут.

Това сякаш даде някакъв стимул на домакините, които минута по-късно отново застрашиха вратата на ЦСКА. Валентин Илиев сбърка при изнасянето на топката, след което офанзивните играчи на Лудогорец организираха бърза атака. Марселиньо отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле, който мина малко над горната греда.

Последното положение за тази част обаче принадлежеше на ЦСКА. "Армейците" се възползваха отлично от временното си числено превъзходство заради травма на Александър Александров. Апостол Попов проби по крилото и центрира на главата на Косоко,който за негово съжаление не успя да отправи така търсения голов изстрел.

Въпросният Александров пък не успя да продължи срещата и бе заменен принудително от Георги Терзиев. Секунди преди края на полувремето възникна сериозен конфликт между Йордан Минев и Тони Силва, който завърши с жълти картони и за двамата скандалджии.

Лудогорец не изпусна контрола над този мач и през втората част. В 53-ата минута, Добра триходова комбинация между Ешпиньо, Марселиньо и Безяк завърши с удар на словенския национал, който обаче срещна крака на бранителя Валентин Илиев и излезе в ъглов удар. Легендата на ЦСКА пък имаше решителна намеса след около десетина минути, когато спаси „червените" от сигурен гол.

Михаил Александров центрира в наказателното поле на ЦСКА, Вальо Илиев и М'Боли не се разбраха кой да изчисти топката и тя се озова в краката на Марселиньо. Бразилецът стреля незабавно, ала бранителят на гостите успя да изчисти от голлинията.

В 75-ата минута, Марселиньо и Йордан Минев стреляха последователно към вратата, но и двата пъти Апостол Попов заставаше на пътя на топката.

Късметът отново бе на страната на ЦСКА само няколко минути по-късно, когато Вура Мисиджан не успя да се възползва от изненадващ подарък на Апостол Попов. Жуниор Кайсара центрира от крилото, Апата направи кошмарна грешка, допускайки топката да мине между неговите крака. Така тя попадна в Мисиджан, който от непосредствена близост не успя да уцели вратата на М'Боли.

Неприятна новина сполетя „орлите" в 85-ата минута, когато Козмин Моци бе изгонен с директен червен картон. Румънецът влезе безумно в краката Милисавлевич и рефера Стоянов не се поколеба да го прати „под душовете". Секунди по-рано, удар от малък ъгъл на Кишада бе спасен от Райс М'Боли.

Изненадващо или не, това сякаш отпуши домакините, които успяха да поведат в срещата минута преди края. „Орлите" се възползваха максимално от временното отсъствие на Апостол Попов.  Жуниор Кайсара за непокритата резерва Йером Луму, който с летящ плонж опъна мрежата зад Райс М'Боли.

До края нервите взеха връх, футбол нямаше. Дербито приключи и с червен картон за ЦСКА, след като Апостол Попов бе изгонен заради гаменско влизане в краката на Георги Терзиев.

В следващия кръг Лудогорец ще има тежка визита на Ботев (Пловдив), докато ЦСКА ще домакинства на Литекс.