Локомотив (Пловдив) победи Пирин с 2:1 в среща от последния 36- и кръг на "А" група. Головете за "черно-белите" вкара Веселин Марчев(20, 64), а Мартин Тошев(56) бе точен за "орлетата".

Двубоят в Благоевград започна с равностойна игра. Първата добра възможност в мача се откри пред Мартин Тошев, който пропусна да открие резултата и от около 5-6 метра прати топката над вратата.

В 20- ата минута Веселин Марчев получи подаване от Стефан Велев и с хубав диагонален удар прониза стража на домакините.

Пирин играеше хаотично и до края на първата част не успя да създаде чисто голово положение.

"Орлетата" наложиха натиск след подновяването на играта и в 56- ата минута изравниха - Мартин Тошев засече центриране на Тони Тасев и направи 1:1.

Радостта на благоевградчани не трая дълго и осем минути по-късно Марчев, с удар от границата на наказателното поле, отново даде преднина на Локо.

В оставащите минути до края на срещата възпитаниците на Илиан Илиев контролираха случващото се на терена и запазиха аванса си.