Пирин (Благоевград) победи като гост Спартак (Плевен) с 2:1 в двубой от седмия кръг на Втора лига. Въпреки че изоставаха на почивката, възпитаниците на Иво Тренчев успяха да обърната резултата и да спечелят ценни три точки.

В 17-та минута домакините имаха възможност да открият след добро центриране отляво, но ударът на Шопов се отби в страничната греда. Три минути по-късно, отново след центриране, Преслав Антонов опита странична ножица, но не намери целта.

Натискът на Спартак даде резултат в 30-ата минута, когато след статично положение Шопов отклони топката, Красимир Костов спаси, но при добавката опитният Пехливанов откри в полза на плевенчани.

След почивката отборът на Пирин успя да осъществи пълен обрат. Първо в 60-ата минута младият Борис Иванов открадна топката в средата на терена, нахлу в половината на домакините и със силен шут под гредата изравни резултата.

Пет минути преди края при центриране от корнер включилият се в атака капитан Александър Дюлгеров засече топката с глава и донесе победата на "орлетата".

Благоевградчани записаха пета поредна победа и продължават да оглавяват класирането във Втора лига с актив от 19 точки. Спартак (Плевен) е на 12-ата позиция със 7 пункта.