Отборът на Пирин (Благоевград) постигна убедителна победа над Несебър като гост с 5:1 и се завърна на победния път във Втора лига.

Първото опасно положение се откри пред домакините, когато след центриране отдясно, играч на Несебър стреля с глава, но Красимир Костов плонжира и спаси. В 22-та минута при отлична атака през центъра Суда направи отлично двойно подаване с Йосков и с майсторски завършек даде аванс на Пирин.

Десет минути по-късно след многоходова акция Вълчев изведе Суда на стрелкова позиция, но нападателят стреля над вратата. В последните минути на първата част Пирин получи дузпа за нарушение срещу Аймен Суда. От бялата точка Йосков бе категоричен и даде комфортна преднина на Пирин на почивката.

"Орлетата" започнаха отлично второто полувреме, когато Красимир Костов с дълъг пас намери Аймен Суда, който изпревари защитата на "делфините" и с техничен удар покрай вратаря направи класически аванса на своя отбор. В 58-та минута Суда изведе Гобе Гуано сам срещу вратаря на Несебър и той с премерен удар вкара четвърто попадение.

Десет минути преди края на редовното време домакините върнаха едно попадение чрез Валентин Сливов. В ответната атака Вълчев подаде към Суда и опитният нападател оформи своя хеттрик за 1:5.

Така Пирин вече има седем победи и само две равенства от начало на сезона и е лидер във Втора лига с актив от 23 точки, докато Несебър е на 18-а позиция с едва шест точки.