Байерн (Мюнхен) и Байер (Леверкузен) не успяха да се победят в дербито от петия кръг на Бундеслигата. Двубоят завърши 1:1.

Гостите от Леверкузен успяха да поведат в резултата в 31-ата минута. Гранит Джака намери Роберт Андрих, който стреля и не остави никакви шансове на Мануел Нойер да отрази удара му.

Байерн (Мюнхен) успя да се върне в двубоя преди края на първата част. В 39-ата минута топката стигна до Александър Павлович, който с мощен изстрел от сериозна дистанция преодоля Храдецки за 1:1.

В началото на втората част Байерн (Мюнхен) може да вкара втори гол, но изстрел на Серж Гнабри се отби в левия страничен стълб, след това топката се върна при него, но той отново я прати в страничния стълб.