Локо (Сф) победи Любимец в мач от 16-ия кръг. „Железничарите" се наложиха на „Надежда" с 1:0. Единственият гол бе дело на най-силният играч в състава на домакините - Маркиньос. Гостите играха доста посредствено и отправиха едва няколко шута към вратата на Галев.

Срещата започна с натиск на домакините. В 3-ата минута Маркиньос се откъсна и се озова сам срещу вратаря на гостите, но Вълков се намеси отлично и изби в корнер.

В 27-ата минута Минчев от състава на Любимец затрудни максимално Галев, като стражът изби със сетни усилия. Секунди преди края на полувремето Димитър Илиев създаде най-опасното положение след като стреля от отлична позиция, но играч на „дините" изчисти от голлинията. Втората част започна отлично за „железничарите".

В 49-ата минута Мунин опита да изчисти центриране в наказателното поле, но стреля точно към Маркиньос, който засече за 1:0. До края на мача липсваха сериозни положения и така Локо Сф се добра до трите точки.

След този мач Локо (Сф) е 8-ми с 22 точки, Любимец пък е 10-ти с 14 пункта.