Отборът на Берое се завърна в битката за Топ 6. Селекцията на Димитър Димитров си набави важни три точки, след като спечели визитата си на Дунав с 3:0.

Първото попадение в срещата реализира ветеранът Мартин Камбуров, който се разписа малко след почивката. Голът му имаше по-специална стойност, след като стана факт в неговия мач №400 в елита. След това, макар и неволно с гръб, той асистира за точния изстрел на Ибрахима Конте в 77-ата. Миг преди последния съдийски сигнал, африканецът отбеляза и за втори път след чудесно подаване на Александър Василев.

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 2:1

Лудогорец измъкна дербито на върха, "орлите" с десета поредна победа

Разградчани се наложиха с 2:1 над Локомотив (Пловдив)

По този начин беройци се изравниха по точки със заемащия шестата позиция във временното класиране Черно море.

Макар и финансовата криза в Дунав да е към своя край, възпитаниците на Людмил Киров не успяха да бъдат достатъчно сериозен опонент за Берое. "Драконите" създадоха прекалено малко на брой голови положения и сякаш логично инкасираха деветото си поражение за този сезон.

Снимка 454251

Източник: Официален сайт на Берое

Двубоят започна с добра ситуация за домакините, които застрашиха беройци чрез статично положение още във втората минута. Изсипаната топка в полето на заралии обаче не доведе до някаква опасност пред Перниш. Отговорът на старозагорци не закъсня. Мартин Камбуров се бе позиционирал добре при центриране от корнер, но насочването му с глава не притежаваше нужната сила, за да притесни Макенджиев.

Дунав - Берое 0:3 (Развой на срещата по минути)

Силен мач на Камбуров и Конте

Отбраната на Берое допусна колективна грешка в 7-ата минута, която без малко можеше да коства и попадение на селекцията на Димитър Димитров. След подаване от тъч Ахмед Ахмедов се озова на стрелкова позиция, но навременен шпагат на Иван Бандаловски спаси "зелените" от голямата беля.

От другата страна на терена също беше интересно. Ибрахима Конте успя да си проправи коридор за стрелба, но диагоналният му шут беше отлично париран от протегналия се максимално Макенджиев. А атаките на беройци продължаваха с пълна сила. Доказателствата за това бяха добрите индивидуални изпълнения на Бригидо и Минчев, които обаче завършиха с неточни удари.

ЦСКА победи Ботев (Враца) с 3:0

ЦСКА надви Ботев (Враца) за четвърти пореден успех

В следващия кръг "червените" приемат Лудогорец

Последваха скучни минути в Русе, през които двата тима се вкопчиха в здрава битка. За това спомогна и недостатъчно доброто състояние на терена.

Малко преди почивката русенци можеха да открият резултата в срещата. Селекцията на Людмил Киров се възползва от пробойна в отбраната на Берое, която позволи на Мартин Костадинов да изскочи сам срещу Перниш. Стражът на гостите обаче демонстрира хладнокръвие в сюблимния миг и блокира младока. От своя страна домакините поискаха дузпа от главния съдия, но такова действие от рефера Иванов не последва.

Снимка 454250

Беройци дочакаха своя миг и удариха с първата си сериозна атака за втората част. Отбраната на Дунав не успя да изчисти по достатъчно добър начин, като Мартин Ковачев подари кълбото на Александър Цветков. Националът на България отправи разсичащ извеждащ пас за своя капитан Камбуров, който сам срещу Макенджиев елегантно копна за 0:1. Случилото се разгневи щаба на домакините, които имаха две основни претенции към главния съдия. Първата от тях беше, че миг преди асистенцията си Александър Цветков е играл с ръка, а пък реализиралият попадението Камбуров е бил в засада.

Черно море спечели гостуването си на Славия с 1:0

Фамозна задна ножица възроди Черно море и потопи в мъка Славия

Исмаил Иса се превърна в големия герой

Така звездата на Берое ознаменува своя юбилеен мач №400 в елита с гол. Така той вече има цели 227, като лидерът във вечната ранглиста Петър Жеков е с 254.

Дунав трудно можеше да отговори на офанзивния порив, който имаше в редиците на гостите. Напълно заслужено преднината на Берое беше удвоена в 77-ата минута. Неразчетено излизане на Макенджиев остави вратата му без надзор. Мартин Камбуров скочи в спор с Ковачев за високата топка, но неволно асистира с гръб за дебнещия Ибрахима Конте. Африканецът не се поколеба и отблизо реализира за 0:2.

Снимка 454249

До края селекцията на Димитър Димитров получи възможността да фиксира и класиката в мача. Александър Василев демонстрира отличен поглед върху играта и от фланга отправи прекрасен пас в перспектива за Конте, който от удобна позиция не пропусна да порази Макенджиев за пореден път през този неделен следобед.

Арда победи Витоша (Бистрица) с 2:0

Два гола на Радослав Василев донесоха победата на Арда над Витоша

Под дъжда в Пловдив

В следващия кръг на Берое предстои тежко изпитание. Домакинство на столичния гранд Левски. Двубоят е на 30 ноември от 17:30 часа. Дунав пък ще търси задължителни три точки срещу последния във временното класиране Витоша (Бистрица).