Отборът на Черно море сложи край на негативната си серия в шампионата. "Моряците" се добраха до драматичен успех при гостуването си на Славия с 1:0. Варненци доминираха през по-голяма част от срещата, но отбелязаха едва в 91-ата минута, когато Исмаил Иса реализира по фамозен начин със задна ножица.

Преди това селекцията на Илиан Илиев беше сътворила куп пропуски пред Георги Георгиев, а веднъж и гол на Дани Кики бе отменен заради засада. От 66-ата минута пък домакините се бранеха с човек по-малко заради втория жълт картон на Николай Дюлгеров.

Снимка 454156

По този начин победител и победен си размениха местата във временното класиране. Черно море вече е на шеста позиция, докато Славия падна с едно място надолу.

Битката в столичния квартал "Овча Купел" започна с повече от интересно положение. Гостите от Варна можеха да открият още във втората минута, когато Мартин Минчев продължи с глава за своя капитан Даниел Димов. Универсалният футболист на "моряците" реши да сюрпризира с изпълнение на задна ножица, която мина малко над горната греда на Георгиев.

Снимка 454158

Случилото се пред "бялата" врата сякаш активизира нападателите на Славия, които набързо създадоха две положения на своята сметка. Първо изстрел на Цветелин Чунчуков мина встрани, а след това и добър пробив на Галин Иванов не можа да бъде завършен с голова асистенция.

Селекцията на Илиан Илиев продължи да притеснява опонента си от статични положения. И пак в епицентъра на събитията се оказа Даниел Димов, но този път в 11-ата минута, когато негов изстрел с глава пак не намери очертанията.

Снимка 454163

Черно море можеше да съжалява, че не поведе в резултата след 31 минути игра. Перфектната възможност се откри пред звездата на гостите Мартин Минчев. Младежкият национал се възползва от неразчетено излизане на вратаря Георги Георгиев, който за капак се и подхлъзна. Всичко това отвори страхотен коридор за стрелба към опразнената мрежа на славистите. Минчев обаче се засуети и в крайна сметка ритна земята и падна, хвърляйки в смут своя старши-треньор Илиан Илиев.

"Моряците" изтърваха още една изгодна ситуация минути по-късно. Този път Мартин Минчев се прояви в добрата си светлина и пусна отличен извеждащ пас за Илиан Илиев-младши. Футболистът с №10 пробва да финтира излезлия да го пресече Георгиев, но след досег на топката с тялото на вратаря, всичко завърши с аут.

Снимка 454162

Черно море продължаваше с трудностите си пред гола. Този път варненци бяха разочаровани от двойния пропуск на техни футболисти в 38-ата. Патрик Андраде осигури чудесна възможност за Илиев, който от близка дистанция запрати топката към аутлинията. На далечната греда дебнеше Исмаил Иса, който обаче закъсня със стотни от секундата и не можа да направи голова добавка.

Гостите не намалиха от темпото, като бяха активни и след паузата. Добра възможност за тях се откри още в 47-ата минута, но в крайна сметка ударът на Васил Панайотов бе блокиран в последния миг от Емил Виячки.

Черно море така и не се възползваше от огромния си превес срещу Славия. Показателно за това бе положението и в 59-ата минута, когато Родриго пропиля нов шанс. Бразилецът беше изведен леко встрани от Минчев. Вместо да подава към Иса, атакуващият халф опита да завършва сам, и в крайна сметка сгреши.

Снимка 454154

Наглед "моряшките" мъки трябваше да приключат точно час след началото на срещата, но тогава попадение на Дани Кики правилно беше отменено поради засада. Резервата бе с около метър зад последния в отбраната на опонента.

Неприятна новина сполетя лагера на "белите" в 66-ата минута, когато Петър Патев получи болки и се наложи принудително да бъде заменен. Така в игра се появи Димитър Велковски, който през този сезон вече имаше цели три червени картона.

И докато феновете на Славия явно се притесняваха, че на терена вече е "ходещият червен картон" Велковски, то ударът за софиянци дойде от друго място. Николай Дюлгеров влезе безкомпромисно в краката на Минчев и главният арбитър веднага го декорира с втори жълт картон, а това означаваше и край на мача за бившия футболист на ЦСКА.

Снимка 454159

С оглед представянето на двата тима, голяма изненада можеше да настъпи в 67-ата минута, когато лошо изчистена топка падна на волето на Галин Иванов. Капитанът на Славия обаче разочарова и себе си, насочвайки точно в обсега на Миодраг Митрович.

До края вместо да атакува с още по-голяма лекота, футболистите на Черно море трудно организираха опасни положения.

Славия - Черно море 0:1 (Развой на срещата по минути)

Страхотен гол на Исмаил Иса

И когато всички очакваха срещата, донякъде незаслужено, да завърши при равенство, на сцената в кв. "Овча Купел" ярко блесна националът Исмаил Иса. Таранът хвърли лагера на "моряците" в дива радост, след като с фамозна задна ножица откри в 91-ата минута. Стрелецът рискува максимално и след лошо изчистена топка от Попадийн, матира Георгиев с акробатичното си изпълнение, насочено под гредата на безпомощния Георгиев.

Снимка 454160

В следващия кръг Черно море приема на свой терен Ботев (Враца). Славия пък ще гостува на Етър.