Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 797

Берое спечели с 3:0 визитата си на Дунав (Русе)

Силен мач за Камбуров и Конте, които подсигуриха триумфа за заралии

Рубен Бригидо отстъпва мястото си на Юлиан Ненов.

88′

Голмайсторът Конте бива заменен от Яя Меледже. Първа смяна за гостите.

87′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!! 0:3! ИБРАХИМА КОНТЕ! До края селекцията на Димитър Димитров получи възможността да фиксира и класиката в мача. Александър Василев демонстрира отличен поглед върху играта и от фланга отправи прекрасен пас в перспектива за Конте, който от удобна позиция не пропусна да порази Макенджиев за пореден път през този неделен следобед.

82′

Промяна за Дунав. Мартин Костадинов напуска терена, а на негово място ще видим Митко Русанов.

77′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!! ИБРАХИМА КОНТЕ!! 0:2! Дунав трудно можеше да отговори на офанзивния порив, който имаше в редиците на гостите. Напълно заслужено преднината на Берое беше удвоена в 77-ата минута. Неразчетено излизане на Макенджиев остави вратата му без надзор. Мартин Камбуров скочи в спор с Ковачев за високата топка, но неволно асистира с гръб за дебнещия Ибрахима Конте. Африканецът не се поколеба и отблизо реализира за 0:2.

70′

Ивайло Лазаров пробва нещо нестандартно и без подготовка стреля от границата на наказателното поле. Това не затрудни Перниш и той се намеси на висота.

67′

Офанзивна смяна в лагера на домакините. Свилен Щерев влиза на мястото на Любен Николов.

63′

КАМБУРОВ! Определено таранът беше под пара и скоро можеше да се поздрави и с втори гол. Звездата с №9 изпълни майсторски пряк свободен удар, като Макенджиев трябваше да осъществи акробатично спасяване, за да остави своя тим в мача.

56′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!! 0:1!! КАМБУРОВ!! Беройци дочакаха своя миг и удариха с първата си сериозна атака за втората част. Отбраната на Дунав не успя да изчисти по достатъчно добър начин, като Мартин Ковачев подари кълбото на Александър Цветков. Националът на България отправи разсичащ извеждащ пас за своя капитан Камбуров, който сам срещу Макенджиев елегантно копна за 0:1. Случилото се разгневи щаба на домакините, които имаха две основни претенции към главния съдия. Първата от тях беше, че миг преди асистенцията си Александър Цветков е играл с ръка, а пък реализиралият попадението Камбуров е бил в засада.

Така звездата на Берое ознаменува своя юбилеен мач №400 в елита с гол. Така той вече има цели 227, като лидерът във вечната ранглиста Петър Жеков е с 254.

52′

Картон и за капитана на русенци Мартин Ковачев, който спря набралия скорост Ибрахима Конте.

50′

Първи жълт картон в срещата. Получава го Ивайло Лазаров.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

39′

ШАНС ЗА "ДРАКОНИТЕ"! Малко преди почивката русенци можеха да открият резултата в срещата. Селекцията на Людмил Киров се възползва от пробойна в отбраната на Берое, която позволи на Мартин Костадинов да изскочи сам срещу Перниш. Стражът на гостите обаче демонстрира хладнокръвие в сюблимния миг и блокира младока. От своя страна домакините поискаха дузпа от главния съдия, но такова действие от рефера Иванов не последва.

33′

Мартин Костадинов се оказа краен победител в индивидуалния сблъсък между Бандаловски и Ахмедов. Това позволи на фланговия футболист да отправи шут от средна дистанция, който попадна право в обсега на Перниш.

31′

Александър Василев демонстрира непримиримост по фланга, преборвайки се за коженото кълбо близо до аутлинията. Последва комбинация с Иван Минчев, но нисичкият техничар не успя да отправи качествен удар.

22′

Милен Желев се включи отлично по фланга, а офанзивните му действия приключиха с техничен изстрел към далечния ъгъл на Макенджиев. Коженото кълбо обаче мина високо над горната греда.

18′

Скучни минути на терена в Русе. Домакините имат превес, но трудно организират нещо по-смислено пред съперниковото наказателно поле.

11′

Атаките на беройци продължават с пълна сила. Доказателствата за това бяха добрите индивидуални изпълнения на Бригидо и Минчев, които завършиха с неточни удари.

9′

КОНТЕ! От другата страна на терена също беше интересно. Ибрахима Конте успя да си проправи коридор за стрелба, но диагоналният му шут беше отлично париран от протегналия се максимално Макенджиев.

7′

ШАНС ЗА ДУНАВ! Отбраната на Берое допусна колективна грешка в 7-ата минута, която без малко можеше да коства и попадение на селекцията на Димитър Димитров. След подаване от тъч Ахмед Ахмедов се озова на стрелкова позиция, но навременен шпагат на Иван Бандаловски спаси "зелените" от голямата беля.

6′

Отговорът на старозагорци не закъсня. Мартин Камбуров се бе позиционирал добре при центриране от корнер, но насочването му с глава не притежаваше нужната сила, за да притесни Макенджиев.

2′

Двубоят започна с добра ситуация за домакините, които застрашиха беройци чрез статично положение. Изсипаната топка в полето на заралии обаче не доведе до някаква опасност пред Перниш.

1′

29. Кристиан Върбанов 94. Юлиан Ненов

Отборите на Дунав и Берое се изправят един срещу друг в ранния неделен мач от програмата на шампионата. Двата тима се нуждаят от трите точки, тъй като не се справят по възможно най-убедителния начин през този сезон.

Берое поиска коректност от страна на медиите

Няма да има чистка в отбора

Гостите имат много проблеми в състава си, като четирима останаха извън групата заради травми. Наставникът Димитър Димитров няма да може да разчита на Карлос Охене, Вандерсон, Педро Еуженио и нападателя Зоран Йосипович. Не на 100% е и централният бранител Ерол Алкан. Въпреки това, старозагорци събраха група от 18 футболисти за срещата, като в нея влязоха юношите Иван Гошев и Никола Маринов.

Херо: Контузиите са проблем, но не и оправдание

"Като цяло обстановката в отбора е добра"

При успех днес Берое ще се изравни с по 24 точки с шестия Черно море. Голмайсторът на клуба Мартин Камбуров пък ще запише своето участие №400 в елита. Нападателят има 225 гола, а рекордьорът Петър Жеков е с 253.

В същото време футболистите на Дунав бяха зарадвани с още една заплата вчера. Така всички дължими възнаграждения вече са изчистени. Остава да се преведат три премии за успехите през есента. В Дунав си пожелаха след мача с Берое бонусите да станат четири.

Д-р Симеон Симеонов: Българският футбол е като уличен бой - няма никакви правила

"Всичко в клуба е наред. В други отбори в елита има много по-големи финансови проблеми"

Русенци бяха на режим преди срещата в местния хотел "Рай". Минилагерът стана факт след безвъзмезден жест от страна на собственика на хотела Валентин Симеонов. Единственият контузен в състава на домакините пък е централният защитник Росен Колев.

Главен съдия на срещата е Георги Иванов, с помощници Георги Тодоров и Красимир Миланов. Делегат на БФС е Станислав Вълков, а работата на реферите зорко ще следи Ахмед Ахмед.