Лудогорец победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) в дербито на 17-ия кръг на първенството. Успехът бе десети пореден за "орлите", но не дойде никак лесно. Разградчани бяха догонващи на "Лудогорец Арена" още в 12-ата минута, когато Ален Ожболт откри резултата. С голове на Марселиньо (15) и Джоди Лукоки (31) шампионите стигнаха до успеха.

Така възпитаниците на Станислав Генчев събраха 45 точки и увеличиха аванса си пред "смърфовете" на върха в класирането на 9 точки. В неделя Левски приема Царско село и при победа ще излезе еднолично втори, на 7 точки от "орлите".

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 2:1

Лудогорец - Локо (Пд) 2:1, гол на Лукоки

Лидерът приема втория в първенството

Двата тима предложиха много интересен мач, изпълненен с редица положения за гол. Пловдивчани дадоха сериозен отпор на лидера в класирането, но въпреки това не успяха да си тръгнат поне с точка от Разград.

Още в 3-ата минута Ожболт бе изведен зад защитата на Лудогорец, но страничният съдия вдигна флага за засада. Решението му обаче беше спорно. Малко след това "смърфовете" бяха много близо до откриване на резултата. Димитър Илиев остана сам срещу Пламен Илиев, но вратарят спаси удара му. Последва нов шут на Томашевич, който мина над вратата.

Снимка 454194

В 12-ата минута по-добрата игра на гостите все пак даде резултат. Удар на Димитър Илиев бе блокиран от Григоре. Топката стигна до Ожболт, който насочи кълбото в близкия ъгъл и направи Тигъра безпомощен.

Минута по-късно пловдивчани можеше да стигнат до втори гол, но Пламен Илиев отново се намеси след удар на Бирсент Карагарен.

Снимка 454193

Лудогорец успя бързо да стигне до изравнителен гол. В 15-ата минута Вандерсон намери Марселиньо пред наказателното поле след изпълнение на корнер. Халфът финтира Георги Илиев и с прецизен удар насочи топката в далечния ъгъл за 1:1.

В 23-ата минута "орлите" можеше да направят пълен обрат. Марселиньо с пас от въздуха пусна към Кешеру. Румънецът реши да търси далечния ъгъл, но стреля покрай вратата.

Положенията продължиха да се редуват пред двете врати. В 28-ата минута Алмейда намери Георги Илиев в наказателното поле, но ударът на халфа разтресе горната греда.

Снимка 454192

В 31-ата минута Лудогорец стигна до пълен обрат. Груба грешка на Томашевич, който подари топката на Кешерю, остави румънеца сам срещу Луков. Нападателят задържа кълбото и намери Лукоки на празна врата за 2:1.

До края на първото полувреме Цветанов и Лукоки можеше да отбележат, но и двамата пропуснаха.

Втората част започна с положение пред вратата на Локомотив. Кешеру с техничес пас намери Анисе в наказателното поле, но мадагаскарецът стреля покрай вратата.

Снимка 454189

В 56-ата минута удар от далечна дистанция на Диниш Алмейда попадна право в ръцете на Пламен Илиев.

В следващите минути срещата продължи да бъде равностойна. Опасен пробив на Вандерсон отдясно завърши с центриране в наказателното поле, където Петрович успя да попречи на Лукоки да се разпише. В ответната атака гостите имаха претенции за дузпа. Томашевич бе препънат от Сисиньо в наказателното поле, но съдията не отсъди нищо.

В 70-ата минута Илиев успя да избие опасен удар по земя на Ожболт.

Снимка 454188

В 84-ата минута Луков изби опасен удар на Лукоки. Последва корнер, след който Вандерсон стреля опасно в гредата, а Моци насочи топката във вратата. Страничният рефер вдигна засада на румънеца, а повторенията показаха, че защитникът е в редовна позиция.

До края на срещата разградчани задържаха аванса си и вече имат 9 точки аванс на върха в шампионата.