ЦСКА победи Ботев (Враца) с 3:0 като гост на стадион "Христо Ботев". Две от попаденията за "червените" отбеляза Тиаго, а Пламен Гълъбов вкара първия си гол с екипа на столичани. След успеха "армейците" вече имат 34 точки на четвъртата позиция. Врачани остават предпоследни с 13 точки.

В 7-ата минута Пламен Гълъбов откри резултата във Враца. Петър Занев центрира от корнер, топката стигна до Гълъбов, който с глава я насочи в мрежата.

В 15-ата минута Евандро опита да намери с дълъг пас Вив Соломон-Отабор, но подаването му бе прекалено силно. Три минути по-късно комбинация между Евандро и Тиаго завърши с второ попадение във вратата на Красимир Костов. Симеон Мечев не успя да пресече паса на Вив Соломон-Отабор към Евандро, който изведе Тиаго зад защитата на врачани.

Натискът на ЦСКА продължи, като в 21-ата минута Евандро опита изстрел от дистанция, но Костов успя да реагира.

Десет минути пред края Раул Албентоса блокира удар на Валери Божинов. Две минути след това Симеон Мечев стреля от пряк свободен удар от добра позиция, но над вратата.

В самия край на първата част Евандро получи топката на добра позиция, но Красимир Костов бе точно на място - при добавката Али Соу не стреля точно.

Ботев (Враца) - ЦСКА 0:3, втори гол на Тиаго

Главен съдия на мача е Никола Попов

В началото на второто полувреме Антони Здравков потърси подобрение в играта на тима си, вкарвайки в игра Доминик Янков и Мирослав Будинов вместо Ивайло Михайлов и Валери Божинов.

Три минути след подновяването на играта Соу отново не съумя да се разпише. Пламен Гълъбов подаде в наказателното поле, където гамбиецът пропусна да отбележи от около два метра, пращайки топката над гредата. Малко след това Тиаго напредна през центъра, навлезе в наказателното поле и стреля, но Костов отново спаси.

В 92-ата минута Жеферсон пусна към наказателното поле, където Брадли Мазику върна топката към Тиаго и португалецът отбеляза второто си попадение в срещата.

В следващия кръг ЦСКА приема Лудогорец на "Армията", а врачани ще пътуват до Варна за визитата си на Черно море.