Отборът на Берое записа поредна победа в плейофната фаза от втората седмица на "А" група. Преди броени минути, селекцията на Петър Хубчев се справи безпроблемно с Черноморец, побеждавайки бургазлии с 3:0.

„Зелените" не оставиха никакви шансове на своя опонент и с попадения на Андонов, Мапуку и Костадинов, „бетонираха" осмото си място във временното класиране. Нещата пък стават все по-тежки за „акулите", които след тази загуба намалиха драстично шансовете си за оцеляване в групата на майсторите.

Срещата започна по отличен начин за заралии. Беройци  откриха резултата още в 9-ата минута, когато в прегръдките на своите съотборници бе Георги Андонов.  Мапуку бе изведен на отлична позиция, но в краката му самоотвержено се хвърли Дамчевски. За негово съжаление, кълбото попадна в Георги Андонов, който с красив изстрел направи 1:0.

Нещата за Черноморец станаха още по-тежки след само още 10 минути, когато африканецът Мапуку увенча първия си мач като титуляр със страхотен гол. Таранът  се пребори с Чико и Траян Траянов и от наглед невъзможна ситуация успя да отбележи за 2:0. Жуниор явно бе доволен от попадението си, тъй като отпразнува изключително бурно гола си, включвайки в радостта си танци, сваляне на фланелката и топла прегръдка с Петър Хубчев.

Последваха още няколко добри домакински атаки, ала ново попадение в мрежата на Живкович така и не падаше.

Нещата се промениха малко преди края на полувремето, когато класиката бе сътворена от Георги Костадинов. Селим Керкар центрира от фаул в наказателното поле на Черноморец, където „Мечката"  засече топката с глава и я прати във вратата на „акулите" за 3:0.

С оглед, че всичко бе решено още през първите 45 минути, второто полувреме на стадион „Берое" не бе от най-привлекателните. Нов гол в една от двете врати не падна и така  старозагорци записаха своята 13-та победа от началото на сезона.