Берое започна сезона в „А" група по повече от добър начин. Заралии победиха Славия в София с 2:0 и по този начин донякъде изтриха петното, което си лепнаха след разгрома, който отнесоха от Апоел (ТА).

Треньорът на „зелените" Петър Хубчев надхитри тактически значително по-малкия си колега Асен Букарев, който днес дебютира официално в треньорския занаят.

Първото полувреме едва ли ще се запомни с нещо особено, каот и двата отбора залагаха предимно на сигурността. Все пак много добър  шанс се откри пред Венци Христов в 14-ата минута, когато получи пас от Джоман на чудесна позиция срещу Петков, но би в него.

Малко преди почивката пък левашка грешка на Виктор Генев позволи на Каядо да му отнеме топката и да излезе сам срещу Петков. В последния момент обаче бранителят поправи грешката си и изби с шпагат.

Малко след почивката обаче логичното се случи. Венци Христов изведе отдясно Андонов, той пък центрира ниско към Каядо, който отблизо засече във вратата.

Резервата Невеш можеше да изравни за Славия в 60-ата мин, засичайки с глава центриране от корнер, но би малко над вратата. На отсрещната пък Петков отново се наложи да спасява, след като  Здравко Илиев стреля.

В 67-ата мин. „белите" вдигнаха бялото знаме. Филипов върна разсеяно, топката попадна у Христов, който преодоля Петков и търкулна топката в празната врата за 0;2.

До края домакините така и не успяха да направят нищо особено пред Караджов, а в добавеното време Андонов дори можеше да направи резултата класически,но Петков за пореден път спаси своите.

СЛАВИЯ - БЕРОЕ 0:2 (СТАТИСТИКА И КОМЕНТАР)