Берое направи равенство с Черно море в мач от V кръг на „А“ група. „Зелените“ и "моряците" завършиха 1:1 в Стара Загора. Двата отбора играха равностойно и заслужено си поделиха по точка.

Резултатът бе открит в 42-ата минута с фамозен гол на Атанас Зехиров.В началото на втората част двата отбора заиграха изключително открито, а Живко Петков реализира в 61-ата минута за 1:1. Това бе последният мач от V кръг на „А“ група. Преди него Берое бе на четвърта позиция с актив от 8 точки, а Черно море на осма с 4 пункта.

Във втората минута Марк Клок проби по левия фланг и центрира по земя в наказателното поле, където обаче Георги Динков изчисти в ъглов удар.

Минута след това Мехди Бурабия получи топката на дъгата на наказателното поле и стреля по въздуха, но бе неточен. Жуниор Мапуку получи топката на границата на пеналта в 11-ата минута и я предостави на Неманя Милисавлевич, който веднага намери Стивън Петков, но изстрелът на последния не успя да попадне в рамката на вратата. В 13-ата минтуа Мехди Бурабия стреля изненадващо от центъра на терена, но не намери рамката на вратата на Благой Макенджиев.

Неманя Милисавлевич проби през центъра на терена в 20-ата минута и подаде кълбото на намиращия се по левия фланг Стивън Петков, който без да се забавя допълнително, центрира към Георги Божилов, като последният засече с глава, но бе неточен. В 22-ата минута Атанас Зехиров центрира отдясно към далечната греда, където Стивън Петков овладя, а последвалият му изстрел от малък ъгъл не намери рамката на вратата.

Две минути след това Неманя Милисавлевич нахлу от ляво в наказателното поле, но притиснат от противник до аутлинията, се освободи от кълбото, центрирайки го в малкия пеналт, където обаче Жуниор Мапуку не успя да засече и отбраната на гостите изчисти.

В 28-ата минута Атанас Зехиров проби от дясно и пробва центриране, но кълбото напусна пределите на терена в аут. Топката попадна в мрежата в 32-ата минута на мача след като Стивън Петков проби от ляво и намери непокрития Жуниор Мапуку, който вкара топката във вратата на гостите, но страничният арбитър маркира засада.

В 39-ата минута след центриране в наказателното поле на „Берое“ топката попадна в Стефан Станчев, който повторно вкара кълбото в пеналта, където Михаил Венков го получи и стреля в движение, но не намери целта. В 42-ата минута след страхотно заучено положение с участието на Георги Божилов, Том и Атанас Зехиров завърши с топовен изстрел пряк свободен удар и вкара топката точно под напречната греда за 1:0.

След почивката двата отбора започнаха много активно и създадоха редица положения пред двете врати. В 47-ата минута Георги Божилов центрира към непокрития Неманя Милисавлевич, който стреля по въздуха, но топката премина на сантиметри от целта. В 51-ата минута Матиас Курьор получи топката на границата на наказателното поле и стреля оттам, но кълбото не намери целта. Минута по-късно Матиас Курьор проби от ляво в наказателното поле и останал на непосредствена близост от целта, стреля, но Благой Макенджиев успя да отклони траекторията на кълбото, което в последствие срещна напречната греда и излеза в ъглов удар.

В 54-ата минута Неманя Милисавлевич намери Спас Делев на дъгата на наказателното поле, но в последният момент Мамуту Кулибали притиска крилото на „Берое“ и успя да изчисти. Гостите стигнаха до изравнително попадение в 61-ата минута на мача. Благой Макенджиев илезе в наказателното си поле, където Живко Петков се възползва от ситуацията и изравни на опразнената врата – 1:1.

В 66-ата минута Атанас Зехиров стреля от далечна дистация, но не успя да намери рамката на вратата. Минута след това Матиас Курьор бе изпуснат от защитата на Берое, което му позволи да напредне през центъра на терена и да стреля от границата на наказателното поле, но прати топката покрай целта. В 68-ата минута Георги Андонов получи топката пред пеналта на гостите, но я задържа за момент, преди да намери зад себе Георги Божилов. Той от своя страна центрира параболично към Спас Делев, който засече с глава, но топката премина покрай рамката на пазената от Георги Китанов врата.

В 73-ата минута Георги Андонов получи кълбото в половината на гостите и стреля от 20 метра, но Георги Китанов спаси. Неманя Милисавлевич центрира от ъглов удар три минути по-късно, а след кратко разбъркване в наказателното поле топката попадна в Станислав Костов, който стреля от точката за изпълнение на дузпа, но след рикошет кълбото отново напусна пределите на терена в корнер.

В 86-ата минута многоходова акция от страна на „Берое“ завърши с красив фалцов удар на Атанас Зехиров от границата на наказателното поле, но Георги Китанов изби. В триминутното добавено време Атанас Зехиров центрира от пряк свободен удар, заложен на 30 метра от целта, но Георги Китанов надскочи всички и улови.

След мача Берое остава на четвърта позиция в класирането с актив от 9 точки, две по-малко от Литекс и една по-малко от Славия и Лудогорец. Черно море пък е на 6-ото място.