Даниел Александров е четвъртият български борец, който продължава в битката за медалите на Европейското първенство, провеждащо се в италианската столица Рим.

Резултати на българите на Европейското по борба класически стил в Рим
Обновена

Десет наши представители се впускат в битката за медали на шампионата на Стария континент

В четвъртфинална схватка той се наложи над представителя на Беларус Станислау Шафаренка с 2-1 точки. Александров участва в една от най-многолюдните категории на шампионата, тази до 82 килограма. За това днес ще има общо 4 схватки преди финала.

В първата Даниел имаше много труден съперник в лицето на австриеца Михаел Вагнер. В нея Александров поведе с 3-0 точки, но неговият съперник започна да използва нечестни прийоми. Вагнер успя да разбие устата на българина и беше необходима намесата на доктор Стефан Стругаров. В оставащото време австриецът успя да изравни, но победата при равни точки беше за Александров.

Във втората си схватка Александров се наложи над унгареца Ласло Сабо с 5-1 точки, с което си осигури четвъртфиналния мач със Станислау Шафаренка.

За място на финала Даниел ще срещне германеца Ханес Вагнер. В другия полуфинал един срещу друг ще се иправят представителят на домакините Сиро Русо и Рафик Хусеинов (Азербайджан) - Куриной (Швеция).