Михаил Клечоров завърши на 82-ро място в спринта на 10 километра при мъжете, старт от последния 9-ти кръг за Световната купа по биатлон в Холменколен, Норвегия.

Биатлонистът ни направи два пропуска на огневия рубеж - по един при всяко влизане, като завърши с изоставане от 3:55,4 минути от победителя.

Най-добре се представи 22-годишният норвежец Емил Хегле Свендсен. Той бе перфектен в стрелбата, като пробяга дистанцията за 25:19,9 минути. Втори, на 24,5 секунди от победителя остана германецът Михаел Рьош, като също не направи грешка в стрелбата. Място в тройката намери и австриеца Фредрих Пинтер с един пропуск и на 31,1 секунди от победителя.

Лидерът за Световната купа Оле Ейнар Бьорндален от Норвегия завърши 14-ти на 1:32.2 минути от победителя. Бьорндален направи една грешка в стрелбата. Норвежецът спечели и малката световна купа в спринта, като събра 383 точки, изпреварвайки в крайното подреждане руснака Дмитрий Ярошенко с 291 и Емил Свендсен с 253 точки.

Състезанието завършиха 96 биатлонисти.

В класирането за Световната купа Бьорндален има 869 точки, Ярошенко 682, Свендсен 644 точки.