Световният номер едно при мъжете Роджър Федерер спечели 121-ия финал на Откритото първенство на Великобритания с награден фонд 700 хиляди паунда. На централния корт в Лондон швейцарецът се наложи с 3-2 сета (7:6(7), 4:6, 7:6(3), 2:6, 6:2) над Рафаел Надал за 3 часа и 45 минути. С успеха Федерер изравни рекорда на легендарния шведски тенисист Бьорн Борг от 5 поредни титли на Уимбълдън.

Първата част бе за швейцареца, който направи пробив за 2:0 гейма. Левичарят от Майорка обаче веднага успя да вземе подаването на съперника и до 6:6 всеки печелеше при своя сервис. В тайбрека Федерер поведе с 6:3, но Рафа не се даде и изравни точките до 6:6. В крайна сметка четирикратният победител от Лондон успя да спечели краткия гейм с 9:7, а с това и частта.

Във втория сет испанецът успя да направи единствения пробив при 5:4, с който изравни частите. В третия сет двамата тенисисти отново показаха невероятна, но и равностойна игра, след като до 6:6 печелиха подаванията си. В тайбрека обаче номер 1 в света при мъжете показа класа и го спечели със 7:3 и поведе с 2-1 сета по пътя си към 5-а поредна титла на Уимбълдън.

Четвъртата част започна много добре за испанеца. Той успя да пробие Федерер още в първия гейм. След това взе своето подаване и поведе набързо с 2:0. Настойчивостта на Надал да остане в мача обаче продължи да дава резултат и той отново проби номер 1 в света, спечели своето подаваме и си осигури комфортна преднина от 4:0 гейма, след което последва кратка пауза.

Именно тогава на Надал му беше оказана медицинска помощ. Испанецът почувства болки в дясното коляно и веднага беше прегледан от физиотерапевта, който го бинтова. Въпреки проблема, който получи левичаря от Майорка, той спечели четвъртия сет с 6:2 и така изравни на Федерер - 2-2.

Последният пети сет започна равностойно. Двамата спечелиха подаванията си и се стигна до 3:2 за Федерер. В шестия гейм, при сервис на Надал, швейцарецът показа страхотна игра, успя да пробие своя подгласник в световната ранглиста и поведе с 4:2. От тук до края на сета "Професора" не остави шансове на своя съперник и спечели 5-а поредна титла на Уимбълдън.