Двубоят между Григор Димитров и Гаел Монфис ще бъде една от основните атракции в петия ден от програмата на Уимбълдън.

Двамата тенисисти винаги са били сред големите любимци на публиката, което се дължи на качеството им да правят неща, на които са способни малцина на тенис корта.

Стана ясно къде и кога Гришо ще играе срещу Монфис

Двубоят е от третия кръг на Уимбълдън

Французинът се е доказал като един от най-тежките опоненти на първата ни ракета през годините, като бившият номер 6 е спечелил всеки един от общо 4-те им пълни изиграни срещи (Григор има една победа след ранно отказване), а нека с вас сега да поразсъждаваме какво би могъл да направи Григор, за да обърне тенденцията в това съперничество.

преди 2 дни в 18:54 ч.

ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ ЗА ГРИГОР!

6:3 - Още един пробив за българина, който печели лесно в три сета двубоя.

преди 2 дни в 18:50 ч.

5:3 - Отново много лесно, с гейм на нула, Димитров затвърждава пробива си!

преди 2 дни в 18:47 ч.

ПРОБИВ ЗА ГРИГОР!

4:3 - Няколко брилянти разигравания помогнаха на Гришо да стигне до 15:40. Монфис обаче отрази първата възможност за пробив със смач. При втората френският тенисист удари много хубав, плътен форхенд и спаси опасността. Двойна гершка обаче даде ново предимство за българина. В следващото разиграване обаче Монфис показа здрави нерви и предпочете да изчака грешка на Гришо, след което достигна и до геймбол. Гришо обаче не му позволи да затвори гейма. След това опита воле, което обаче беше неуспешно, като топката се припълзна само по ракетата му и така Григор достигна до нова точка за пробив. Българинът разходи добре френският тенисист по корта и успя да завърши в опразенената част, за да пробие.

Последно обновление в 13:34 ч. на 06.07

преди 2 дни в 18:39 ч.

3:3 - Сервисът на Гришо работи перфектно днес и с нов гейм на нула изравнява геймовете.

преди 2 дни в 18:36 ч.

2:3 - Нов стабилен гейм в сметката на Монфис, който сякаш играе по-освободено.

преди 2 дни в 18:33 ч.

2:2 - Този път Гришо си позволи да загуби точка, с което резултата стана 40:15. Последваха рутинни разигравания, а Монфис отпрати топката си в аут.

преди 2 дни в 18:29 ч.

1:2 - Този път Ла Монф демонстрира добро качество на сервис и спечели гейма си също на нула.

преди 2 дни в 18:27 ч.

1:1 - Българинът продължава в познатото ни темпо - гейм на нула!

преди 2 дни в 18:25 ч.

0:1 - Отново Монфис изпита трудности. Той поведе с 30:0, но се стигна до 40:30. Все пак французинът спечели подаването си на 30.

Последно обновление в 13:33 ч. на 06.07

преди 2 дни в 18:21 ч.

ГЕЙМ И СЕТ ЗА ГРИГОР!

6:4 - Брилянтни сервиси помогнаха на Гришо да спечели още един гейм на нула и вече води с два сета аванс!

преди 2 дни в 18:18 ч.

5:4 - Стигна се до 30 равни в този гейм след страхотно разиграване от страна на Григор, което накара публиката да полудее. Френският тенисист обаче излезе на мрежата в следваща точка и след това завърши лесно. Въпреки това се стигна до 40 равни след грешка на Монфис, който все пак съумя да спечели гейма си.

Последно обновление в 18:18 ч. на 05.07

преди 2 дни в 18:13 ч.

5:3 - Имайки пробив преднина, Григор отново показа, че той е по-добрият в момента на корта и с нов гейм на нула си взе подаването.

преди 2 дни в 18:09 ч.

4:3 - В този гейм Монфис реши да рискува повече, отпусна ръката и направи страхотни удари, които му донесоха успеха. Гейм на нула за Ла Монф.

преди 3 дни в 18:07 ч.

4:2 - С гейм на нула и едно брилянтно отиграване Димитров не остави никакви шансове на опонента си.

Последно обновление в 18:08 ч. на 05.07

преди 3 дни в 18:04 ч.

ПРОБИВ ЗА ГРИШО!

3:2 - Стигна се до 30:30, а Григор пак блесна с красиво отиграване. След това се стигна и до 40:40, а Монфис намери страхотен сервис, с който да си даде предимство в точките. Все пак не успя да затвори гейма и отново се стигна до 40 равни. Геймът премина през още едно равенство, а след това Гришо достигна до точка за пробив след грешка на французина. Българинът проведе спокойно разиграване и предпочете да изчака грешката на Монфис. Така Григор се откъсва с пробив преднина.

Последно обновление в 18:10 ч. на 05.07

преди 3 дни в 17:58 ч.

2:2 - Българинът не показа никакви колебания този път и лесно взе гейма си на нула.

Последно обновление в 18:05 ч. на 05.07

преди 3 дни в 17:54 ч.

1:2 - Този път доста по-лесен гейм за Монфис, който печели подаването си на 30.

преди 3 дни в 17:51 ч.

Григор спаси две точки за пробив!

1:1 - Гришо беше поставен под сериозен тест в този гейм. Българинът допусна няколко грешки и се стигна до 15:40. Хасковлията запази самообладание, а Монфис допусна две непредизвикани грешки, с което резултата при точките се изравни, а след това Гришо спечели и гейма си.

Последно обновление в 17:52 ч. на 05.07

преди 3 дни в 17:45 ч.

Гришо пропусна две точки за пробив!

0:1 - Ла Монф поведе с 30:0, но допусна грешка, с която резултата стана 30:15. Последва ас, а веднага след него и две двойни грешки, с което резултата стана 40 равни. Българинът направи невероятен ретур-уинър и стигна до точка за пробив. Монфис обаче насочи силен сервис в тялото на Григор, с което отрази възможността. Още една двойна грешка пък донесе нова точка за пробив за нашето момче. Отново французинът намери най-добрия си сервис и Григор извади топка в аут. Монфис сякаш се съживи и направи нови два аса, за да спечели първия гейм в тази част.

Последно обновление в 17:54 ч. на 05.07

преди 3 дни в 17:37 ч.

СЕТ ЗА ГРИГОР!

6:3 - Гришо спечели подаването си на 15 и затвори първата част след едва 29 минути игра!

преди 3 дни в 17:35 ч.

5:3 - След допуснатия пробив Монфис изстиска най-доброто от сервиса си и набързо поведе с 40:0, правейки и два аса. Непредизвикана грешка от бекхенд обаче, а след това двойна грешка върнаха Григор в гейма. Ла Монф обаче отново направи ас, за да затвори гейма си.

преди 3 дни в 17:31 ч.

5:2 - Без особени проблеми Гришо осребри пробива си  и вече е само на гейм от това да спечели частта!

преди 3 дни в 17:28 ч.

ПРОБИВ!

4:2 - Гришо спечели първата точка с невероятен форхенд по правата, което подсказваше, че може да се случи нещо интересно. Монфис спечели следващата точка. Но Григор с много спокойна и уверена игра достигна до две точки за пробив при 15:40. В следващото разиграване френският тенисист излезе на мрежата, но българинът го размина с брилянтен бекхенд!

Последно обновление в 17:32 ч. на 05.07

преди 3 дни в 17:23 ч.

3:2 - Повече от отличен гейм за хасковлията, който отново не изпита никакви затруднения да вземе подаването си на нула.

преди 3 дни в 17:21 ч.

2:2 - Този път много бърз гейм за френския тенисист, който стовари и два аса, за да спечели максимално лесно подаването си на 15.

Последно обновление в 17:21 ч. на 05.07

преди 3 дни в 17:18 ч.

2:1 - Григор диктуваше разиграванията и макар да се стигна до 40:30 българинът затвори подаването си без да усложни допълнително гейма си.

Последно обновление в 17:19 ч. на 05.07

преди 3 дни в 17:14 ч.

Гришо пропусна да пробие!

1:1 - Гришо достигна до точка за пробив при 30:40 след няколко грешки от страна на Монфис, но Гришо допусна непредизвикана грешка и прати форхенда си в мрежата, с което изравни резултата. Французинът успя да спечели и следващите две точки, за да изравни геймовете.

Последно обновление в 17:25 ч. на 05.07

преди 3 дни в 17:10 ч.

1:0 - Перфектен първи гейм за Григор, който лесно спечели подаването си на нула без да изпита трудности в него.

преди 3 дни в 17:05 ч.