Волейболният отбор на Локомотив (Пловдив) постигна втора победа във втората осмица на Суперлигата. "Смърфовете" надиграха като гост Черно море с 3:0 (25:16, 25:18, 25:16) в среща пт четвъртия кръг, играна тази вечер в зала "Христо Борисов" във Варна.

Така пловдивчани излязоха начело във временното класиране с 2 победи от 2 мача и 6 точки, но са и с две срещи по-малко. Черно море е на четвърто място с 4 точки след 1 победа, 2 загуби и мач по-малко. В отложени двубои от първия кръг Локомотив ще приеме Славия в сряда, 25 ноември от 18:00 часа, а ден по-рано на 24 ноември от 17:00 часа варненци са домакини на Ботев (Луковит).

Гостите от Локомотив доминираха изцяло в срещата и не оставиха шансове за съпротива на домакините. Над всички беше Венцислав Георгиев с 14 точки. За Черно море Кристиян Димитров, Иван Манолов и Петър Петров завършиха с по 7 точки.

Черно море: Йоан Кайряков 1, Петър Петров 7, Иван Манолов 7, Кристиян Димитров 7, Борис Начев 1, Красимир Митев 3 - Борис Димов-либеро (Кристиян Стефанов, Данаил Димов 3). Старши треньор: Юлиян Тупанков.

Локомотив: Добромир Димитров 2, Венцислав Георгиев 14, Тодор Вълчев 9, Руслан Шевцов 7, Васил Атанасов 10, Костадин Гаджанов 5 - Мартин Иванов-либеро (Борислав Чукалов, Петър Христосков 4, Евгени Григоров 3, Теодор Стратиев 3, Петко Иванов-либеро). Старши-треньор: Владимир Орлов.