Победата на българските волейболистки срещу Азербайджан постави нещата по местата си. "Лъвиците" бяха поставени като трети отбор в групите и станаха единственият тим, достигнал до четвъртфинал от такава позиция.

Волейболистките ни са на 1/4-финал на Евро 2019, излизат срещу световния и европейски шампион!

Двата тима вече премериха сили в групите на турнира

В останалите двубои от вчера нямаше изненади, като само домакинът на финалната четворка Турция успя да измъкне драматичен петгеймов мач срещу Хърватия. В последната част гостенките водеха, но за щастие на организаторите, туркините успяха да я измъкнат с 16-14.

Наличието на четири държави домакини направи така, че между отделните мачове има по два почивни дни, което ненужно удължи времетраенето на турнира. Така нашите момичета играха в Анкара, пътуваха за един мач до Будапеща и сега се завръщат в турската столица. За щастие те ще си останат там при победа над Сърбия.

Най-облагодетелствани са Турция и Сърбия, които и да играят по 9 мача, всичките те ще са в Анкара. Тимовете от другия поток правиха воаяжи между Лодз (Полша) и Братислава (Словакия).

Резултати от осминафиналите на дамския Евроволей 2019:

България - Азербайджан 3-0 (25-12, 25-16, 25-23)

Турция - Хърватия 3-2 (26-24, 18-25, 32-33, 25-22, 16-14)

Русия - Белгия 3-1 (25-22, 25-15, 21-25, 25-22)

Холандия - Гърция 3-0 (25-21, 25-23, 25-12)

Сърбия - Румъния 3-0 (25-20, 25-17, 25-23)

Германия - Словения 3-0 (25-21, 25-15, 25-20)

Италия - Словакия 3-0 (25-20, 25-23, 25-20)

Полша - Испания 3-0 (25-20, 25-20, 25-19)

21:30 часа: Полша - Германия

Двубоите от финалната четворка ще се проведат в Анкара през уикенда. При евантуална победа срещу Сърбия българките ще се изправят в събота или срещу Италия, или срещу Русия. Финалът е в неделя от 19:30 часа.