Турският Екзашибаши (Истанбул) е тазгодишният победител в Шампионската лига при жените! На финала в Шчечин, Полша, турският отбор спечели категорична победа с 3:0 (25:22, 25:20, 25:21) над италианския Бусто Арсидзио.

Двубоят за титлата продължи само 87 минути. Най-резултатни за победителите бяха Бетания де ла Крус, Джордан Ларсон и Гьозде Ялмаз с по 13 точки.

Със същия актив завърши и Валентина Диуф от италианския отбор.

Миналия сезон Екзашибаши Истанбул също участва във финалната четворка на Шампионската лига, но отпадна на полуфиналите.

Българката Елица Василева се окичи с бронзов медал след като нейният Вакъфбанк, също от Турция, спечели мача за третото място. Туркините се наложиха над домакина Чемик Шчечин с 3:0 гейма (25:19, 25:21, 25:17).

Капитанът на Вакъф Гьозде Сонсирма завърши с 18 точки,а Рашич добави 16. Василева остана резерва.