ЦСКА победи Левски с 3:0 във Вечното дерби на българския волейбол. Дерби в мача от пети кръг на Суперлигата в зала "Христо Ботев" нямаше, като "Червените" се наложиха с класика(25:16, 25:15, 25:13).

Победата за момчетата на Александър Попов е още по-сладка, тъй като 2/3 от феновете бяха поддръжници на ЦСКА.
Те направиха така, че момчетата в червени фланелки да се чувстват като у дома си, въпреки че се водеха гости.

Преди началото на мача бе почетен 70-тия рожден ден на легендата на българския волейбол Брунко Илиев, който бе награден със специален плакет от Иван Сеферинов и получи аплодисментите на играчите и треньорите от двата тима, както и на феновете в залата.

Александър Попов започна с Владимир Станков като разпределител и Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов и Тодор Костов, капитана Ивайло Стефанов и Яни Георгиев и либерото Антон Василиев.

Началото бе повече от категорично за ЦСКА, като при първата техническа пауза волейболистите на тима водеха с комфортното 8:4. Сините правеха отчаяни опити да се държат в мача, но Яни Георгиев от сервис и вдъхновен Пламен Шекерджиев ги отказваха.
Особено внушително бе началото на третия гейм, в който ЦСКА поведе с 9:0, с което окончателно елиминира всякаква интрига от този двубой.

Така ЦСКА се изкачи на четвърто място във временното класиране с актив от 8 точки, а Левски Бол остава на дъното със смущаващата геймова разлика 1:15.