Отборът на ЦСКА надделя над тима на Черно море БАСК с 3:0 гейма в реванша от полуфиналите на турнира за купата на България по волейбол за мъже.

Въпреки убедителната победа "червените" ще играят бараж за влизане във финалната четворка. Днес на тях им бе необходима победа със 16 точки разлика, но те успяха да спечелят само с 15 точки.

Две точки не им достигнаха, за да се класират директно за финалния турнир.

В баража за последното четвърто място ЦСКА ще спори с ЛукОйл Нефтохимик.

Пирин загуби с 2:3 гейма от ЛукОйл Нефтохимик, но авансът от 3:0 в първата среща бе достатъчен за крайната победа.

Интригата в тази среща изчезна още след втория гейм, който бе спечелен от гостите с 25:20 точки. Тогава наставникът на тима  от Разлог Любо Герасимов изкара всички титуляри и пусна резервите.

Въпреки че губеше с 1:2 резервният отбор на гостите успя да направи обрат и да спечели и втората среща след 17:15 точки в тайбрека на петия гейм.

Три от финалистите вече са ясни - шампионът Левски по право, Черно море БАСК и Пирин Балканстрой.

Срещи-реванш от полуфиналите на турнира за купата на България по волейбол за мъже:

ЦСКА (София) - Черно море БАСК (Варна) - 3:0 (25:17, 25:20, 27:25)

Черно море се класира директно за финалната четворка след 1:1 победи, 3:3 гейма и плюс 1 точка разлика.

ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) - Пирин Балканстрой (Разлог) - 3:2 гейма (25:22, 20:25, 25:16, 15:25, 17:15)  - 0:3 в първата среща

Пирин се класира директно за финалната четворка с общ резултат 5:3 от двете срещи.