Волейболистите на ЦСКА са новият носител на Купата на България по волейбол при мъжете. "Червените" измъкнаха трофея след 3:2 срещу Марек във финалния двубой в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Тимът на Александър Попов сам си създаде проблеми, след като набързо поведе с 2:0 и 23:19 в третата част. Вместо да се мобилизират обаче играчите в "червено" започнаха да допускат детински грешки и бяха на косъм да изпуснат отличието.

В герой за своите за втори пореден мач се превърна Бойко Бонев. Левичарят се появи в четвъртия гейм на мястото на неубедителния Иван Колев. При 12:12 в тайбрека Бонев застана на линията на началния удар и с две блестящи изпълнения изведе своите напред за 14:12. Оттам нататък за тима на Александър Попов бе лесно да затвори двубоя в своя полза.

Новите носители на Купата завършиха срещата с цели 17 точки от блокада срещу 13 за Марек. "Червените" отбелязаха и 5 точки директно от от сервис, докато съперникът им не направи нито една. "Армейците" имаха и леко предимство при посрещането - 40% ефективност, срещу 39% на Марек.

Най-резултатен за победителите бе Филип Мейо с феноменалните 33 точки. За Марек с 28 се отчете националът Цветан Соколов.