Шампионът на Италия  Диатек (Тренто) загуби дербито на 3-ия кръг  в местната Суперлига от Сър Сейфти Конад (Перуджа) с 1:3 (22:25, 25:20, 25:27, 13:25). Мачът се игра пред близо 3500 зрители в зала "Пала Еванджелисти" в Перуджа.

Момчетата на Радостин Стойчев, сред които е и разпределителят на националния отбор на България Георги Братоев, бяха равностойни през първите три гейма, но в четвъртия допуснаха изоставане с 2:9 още в началото и волейболистите на Перуджа нямаха проблеми да затворят мача. В техните редове играе българинът Добромир Димитров.

Страхотен мач за Перуджа изигра сръбската звезда Александър Атанасийевич, който бе над всички и заби 33 точки (1 блок) за победата. Най-полезен за Тренто стана гръцкият диагонал Митар Джурич с 21 точки (1 блок), а Филипо Ланца добави 15 точки (1 блок). Георги Братоев и Добри Димитров влязоха за по малко като резерви за своите отбори.

Така трентинци имат 6 точки във временното класиране след 2 победи и 1 загуба, с колкото е и Перуджа. В следващия 4-и кръг шампионите от Тренто ще са домакини на ЛПР (Пиаченца), чийто капитан е Христо Златанов, докато Добри Димитров и съотборниците му са гости на КМК (Романя).