Тодор Скримов беше най-резултатен при загубата на българския национален отбор от Иран с 1-3 гейма. Посрещачът реализира 18 точки, което с 2 повече от сумата на двата диагонала Николай Учиков и Мирослав Градинаров. Контузията на Скримов в средата на четвъртия гейм спря обрата, който "лъвовете" бяха на път да осъществят. Тодор изпълни най-много сервиси 16 и направи 1 ас.

България загуби от Иран на Мондиал 2018 с 1-3 след много непредизвикани грешки

ВолейБОЛНО ни е: България с първа загуба на Мондиал 2018

"Лъвовете" така и не разгадаха играта на персийския разпределител

Николай Пенчев замени Валентин Братоев в края на първия гейм и записа 11 точки. Върху Ники по принцип пада тежестта на посрещането, но сноши той показа, че при хубаво вдигнати топки може да забива неотразимо. На два пъти Пенчев показа как се завършва контра, нещо което Николай Николов не можа да направи в решителен момент.

Валентин Братоев не можа да повтори мача си срещу Финландия. Той трябваше в края да смени контузения, връщайки се на площадката.

Николай Учиков направи няколко брутални забивания, но беше често хващан на блок, след който топката падаше в краката му. Това накара Пламен Константинов да го ротира с Мирослав Градинаров. Може би Сеганов няма достатъчно доверие на диагоналите, на които вдигна общо 40 топки. За сравнение посрещачите и центровете получиха 84 топки. Градинаров се включи добре в последния гейм, но това се оказа недостатъчно за обрат.

Виктор Йосифов беше най-стабилният център и завърши с 10 точки. Той изпълни 13 начални удари, като направи 2 аса. Тръгнеше ли сервиса му точковата серив беше сигурна. Ники Николов беше колеблив и в средата на втория гейм беше сменен от Светослав Гоцев, който игра стабилно без да блести.

Георги Сеганов вдига раздвижено и използваше всички нападатели. В няколко случая загуби синхрон с нападателите, а ние в момента нямаме волейболисти, умеещи да се измъкват в тежки ситуации.

Теодор Салпаров направи невероятни спасявания и обърна точки, които изглеждаха загубени.