Мъжкият национален отбор по волейбол на България ще срещне състава на Полша в Токио, в събота, на полуфиналите на Световното първенство.

Мачът е от 8 часа сутринта българско време.

Това стана ясно, след като в решителна среща за първото място в група "Е" поляците победиха с 3:0 гейма (28:26, 25:19, 25:19) тима на Сърбия и Черна гора в Сендай.

Другият финaлист ще определят олимпийският и настоящ световен шампион Бразилия и Сърбия и Черна гора.  Тази среща също е събота, като ще се играе непосредствено преди мача на българите.

Поляците остават единственият отбор на турнира без загубен мач, като в деветтте си срещи дотук са отстъпили само в два гейма.

Мачът продължи час и 15 минути. Най-резултатен за Полша бе Мариуш Влазали с 19 точки. Михал Винярски добави 13, а Себастиян Швидерски завърши с 10 точки.

За тима на Сърбия и Черна гора на ниво бе единствено Иван Милкович, който бе и най-резултатният за отбора си с 6 точки.